01.02.2019 15:00 1 Kwt/UM Gdynia

Ponad dwa tysiące gdynian chce skorzystać z programu 'Mieszkanie Plus'

Archiwum/źródło: mr.gov.pl

Zakończył się etap kwalifikacji wniosków do programu "Mieszkanie Plus" w Gdyni. O nowe lokum na Kaczych Bukach w ramach rządowego programu ubiegało się blisko 2300 osób. Program Mieszkanie Plus to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum od miasta. W takiej sytuacji jest aż 40 procent Polaków. Najprawdopodobniej czynsz w tym miejscu nie przekroczy 20 złotych za metr kwadratowy powierzchni. Będzie też możliwość najmu z docelowym wykupem lokalu.

Urzędnicy wyłonili wnioski, które spełniają kryteria, a kolejny etap przeprowadzi już PFR Nieruchomości. Inwestor sprawdzi m.in. zdolność czynszową każdego z najemców. Szansę na przyznanie mieszkania mają osoby ze zdolnością terminowego opłacania czynszu najmu, mające dzieci oraz te, które ukończyły 65 lat. Mieszkanie Plus może być przyznane także osobom, których dotyczy problem niepełnosprawności, płacącym podatki w Gdyni oraz tym, którzy w niej na stałe zamieszkują.

Zakończyliśmy pierwszy etap kwalifikacji, czyli wykonaliśmy w stu procentach to zadanie, za które odpowiedzialna była Gdynia – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – Zebraliśmy wnioski chętnych, było ich około 2300, zbadaliśmy je formalnie, sprawdziliśmy ich dopuszczalność i kompletność oraz sprawdziliśmy, które z nich kwalifikują się do specjalnej punktacji wynikającej z przyjętej jesienią uchwały Rady Miasta Gdyni. W wyniku naszego badania stwierdziliśmy, że takich wniosków jest 684.

Nowo wybudowane osiedle usytuowane jest w spokojnej okolicy poza centrum, przy ul. Puszczyka w dzielnicy Kacze Buki w Gdyni. Inwestycja to 172 komfortowe i funkcjonalne mieszkania, usytuowane w sześciu czterokondygnacyjnych budynkach o nowoczesnej architekturze. Na terenie osiedla przewidziano 224 miejsca postojowe dla samochodów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24