01.02.2019 13:00 0 Kwt/UM Gdynia

Jedna karta – wiele możliwości

źródło: fot. Kamil Złoch/gdynia.pl

Kilka miesięcy temu Gdynia wprowadziła kartę mieszkańca. W tym roku miasto rozszerza tę ofertę, zapewniając gdynianom jeszcze więcej możliwości. Będą nowe funkcjonalności oraz szersza oferta zniżek lub bezpłatnych biletów do około 200 instytucji i firm, które mają siedzibę w tym mieście. Do tej pory do udziału w programie zgłosiło się ponad 20 tysięcy mieszkańców.

Wraz z nowym rokiem ponownie można skorzystać z darmowego biletu do Teatru Miejskiego, Gdyńskiego Centrum Kultury czy kina studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Moje Miasto Gdynia to projekt oferujący mieszkańcom nową jakość związaną z dostępem do usług, sportu i atrakcji kulturalnych. Karta Mieszkańca to 200 partnerów programu, którzy na stronie gdynia.pl/karta zachęcają do korzystania z rabatów lub darmowych konsultacji, a nawet badań. Zainteresowane współpracą firmy wciąż mogą się zgłaszać, więc w nowym roku takich propozycji na pewno będzie przybywać – informuje UM Gdynia.

W tym roku w wybranych przedszkolach zamontowane zostaną czytniki Kart Mieszkańca z wyświetlaczami LCD, które pozwolą dzieciom, rodzicom i przedszkolom na łatwiejsze i szybsze rozliczanie dodatkowych godzin pobytu dziecka w przedszkolu. Trwają również prace nad integracją Karty Mieszkańca z Kartą do Kultury. Kolejną zaletą posiadania Karty Mieszkańca jest możliwość dodania do niej e-biletu komunikacji miejskiej. Karta łączy w sobie również dotychczasowe programy Gdynia Rodzinna i Kartę Gdynia Senior Plus.

Mieszkańcy uczestniczący w programie mogą skorzystać z bezpłatnych biletów, które oferują kluby Wielkiej Arki. Wystarczy przyjść na stadion, zeskanować kartę w kasie i odebrać darmową wejściówkę. Darmowe bilety oferuje także Bałtyk Gdynia.

Kartę można zdobyć, zakładając konto na portalu, składając wniosek i odbierając kartę w punkcie dystrybucji, czyli w Urzędzie Miasta, budynku Gdynia InfoBox, w Miejskiej Informacji Turystycznej, w Centrum Aktywności Seniora i w siedzibach rad dzielnic.

Mieszkańcy, którzy złożą wniosek o wydanie karty, w ciągu kilku dni otrzymają wiadomość e-mail o możliwości jej odbioru w punkcie dystrybucji wskazanym we wniosku. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna przez trzy lata.

Przypomnijmy – Kartę Mieszkańca może otrzymać osoba, która spełnia jeden z warunków: jest zameldowana w Gdyni, rozlicza podatek dochodowy w tym mieście, płaci tu podatek gruntowy za nieruchomość lub opłaca media (prąd, gaz, woda) związane z gdyńskimi nieruchomościami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24