27.10.2010 17:10 0

Rozbudowa Teatru Muzycznego - podpisano umowę z wykonawcą

Wczoraj (26 października) w Teatrze Muzycznym w Gdyni została podpisana umowa z firmą Mostostal Warszawa S.A. – generalnym wykonawcą rozbudowy teatru. Dokument podpisali Wiceprezes Zarządu firmy Mostostal Warszawa S.A. Jerzy Binkiewicz i Dyrektor Oddziału Gdańsk Maciej Solawa, a w imieniu teatru – Dyrektor Naczelny i Artystyczny Maciej Korwin.

Oferta firmy Mostostal Warszawa S.A. została wybrana w przetargu i opiewa na kwotę ok. 58 mln zł brutto. Roboty budowlane ruszą z początkiem listopada. Obejmą prawe skrzydło teatru. Wyłączone z użytku zostanie prawe wejście do budynku, prawa część dolnego i górnego foyer oraz sala prób orkiestry. Pierwszym etapem inwestycji jest budowa Nowej Sceny z 300 miejscami na widowni. Powstanie w miejscu dawnej Sali Kameralnej (obecnie sali prób) i spowoduje, że budynek wysunie się o kilkanaście metrów w kierunku ulicy Armii Krajowej. Nowa Scena będzie miała osobne wejście i własne foyer. Jej otwarcie planowane jest na początek sezonu 2011/2012.

Wartość całkowita inwestycji to ponad 71 mln zł brutto. Unijne dofinansowanie przyznane przez Zarząd Województwa Pomorskiego z regionalnego Programu Operacyjnego wynosi ponad 41 mln zł (70% wartości całej inwestycji). Pozostałe 30% środków pokrywają: Miasto Gdynia (ponad 12,5 mln zł netto) i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (5 mln zł netto).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24