11.01.2019 08:50 78 PM

Lech Wałęsa gościem KOD-u w Wejherowie – zapraszamy na transmisję

Źródło: commons.wikimedia.org / autor: Bir2000

Gościem VII Panelu Dyskusyjnego „Po co nam demokracja?”, organizowanego przez grupę powiatową KOD Wejherowo, będzie były prezydent Lech Wałęsa.

Przypomnijmy, że Lech Wałęsa miał przyjechać do Wejherowa już we wrześniu, niestety do spotkania nie doszło, powodem była choroba byłego prezydenta.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu OLIMP Business & SPA w Wejherowie.

Panel dyskusyjny odbywa się w ramach cyklu spotkań z politykami, działaczami społecznymi i ludźmi kultury, jego tematem jest demokracja. Czy demokracja w Polsce ma się dobrze? Czy na co dzień są przestrzegane standardy demokratyczne? Czy demokracja jest nam dana raz na zawsze? Tych i podobnych pytań można się spodziewać podczas spotkania.

Organizatorzy VII Panelu Dyskusyjnego zachęcają wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Transmisja na żywo z tego wydarzenia będzie dostępna na naszym profilu na Facebooku.

Lech Wałęsa (ur. 29 września 1943 r. w Popowie) – polski polityk, działacz związkowy, z zawodu elektryk. W latach 1990–1995 roku prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”. W 1983 roku laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Lech Wałęsa w grudniu 1970 roku był członkiem stoczniowego komitetu strajkowego, brał udział w rozmowach pracowników stoczni z Edwardem Gierkiem. W sierpniu 1980 roku przewodniczył Międzyzakładowemu Komitetowi Strajkowemu przy Stoczni Gdańskiej. Dnia 31 sierpnia w słynnej Sali BHP podpisał się pod porozumieniami sierpniowymi. Był wśród założycieli „Solidarności” i pierwszym przewodniczącym. W 1990 roku został wybrany na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24