15.11.2018 08:05 18 mike

Kierowcy łamią zakaz ruchu na ulicy Rybackiej w Wejherowie

Fot. Marcin Mielewski/TTM

To jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji, które obecnie są realizowane w Wejherowie. Mowa o modernizacji ulicy Rybackiej, która jest realizowana od końca lipca 2018 roku. Od kiedy z remontowanego odcinka zniknęli wykonawcy, część kierowców postanowiła skorzystać z okazji przejazdu, łamiący tym samym obowiązujący zakaz ruchu.

O planach wspólnej inwestycji władz Wejherowa i powiatu wejherowskiego, jaką jest przebudowa ulicy Rybackiej, było już wiadomo w kwietniu 2018 roku.

Wspólna realizacja tego zadania ma na celu poprawę warunków komunikacji w mieście, upłynni ruch samochodowy oraz ułatwi swobodne i bezpieczne poruszanie się po Wejherowie – mówiła wówczas Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Prace rozpoczęto 26 lipca br., o czym informowaliśmy tutaj. Dopiero w czwartym przetargu udało się wyłonić wykonawcę zadania. Przed remontem cierpliwość kierowców na tej ulicy regularnie była wystawiana na próbę, z powodu uciążliwych korków.

Fot. archiwum

Fot. Marcin Mielewski/TTM

Fot. Marcin Mielewski/TTM

Co prawda, ulica Rybacka nie jest najdłuższą arterią Wejherowa. Liczy około 350 metrów, jednak jej modernizacja, która trwa od końca lipca 2018 roku, oznacza wiele utrudnień dla mieszkańców miasta. A ponieważ remont trwa już ponad trzy miesiące, część kierowców od dłuższego czasu już nie kryła zniecierpliwienia. Również w zapytaniach przesyłanych do naszej redakcji często powtarzały się te dotyczące terminu otwarcia wspomnianej ulicy.

W ubiegły wtorek (13 listopada) przedstawiciele Zarządu Drogowego dla Powiatu Wejherowskiego i Puckiego poinformowali o zakończeniu długo wyczekiwanej inwestycji. Wyremontowana ulica zostanie oddana do użytkowania w piątek (16 listopada).

Około 3:00 w nocy nastąpi zmiana organizacji ruchu i zostanie otwarty cały odcinek ulicy Rybackiej – potwierdza Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Wejherowskiego i Puckiego. – Ulica Kociewska, czyli wylot, który był w kierunku Gdyni, zostanie zablokowany. Trwają jeszcze rozmowy, czy w przyszłości będzie on uruchomiony – dodaje.

I chociaż na zmodernizowanej ulicy nadal obowiązuje zakaz ruchu, nie brakuje kierowców, którzy go ignorują. Nie trzeba zbyt długo obserwować obrazu z naszej kamery online, by się o tym przekonać. Wczoraj (14 listopada) zaledwie w ciągu 10 minut kilku kierujących skorzystało już z przejazdu Rybacką, mimo pozostawionych oznaczeń i niedziałającej sygnalizacji świetlnej.

Również kamera Twojej Telewizji Morskiej bez trudu zarejestrowała kierowców, którzy popełnili to samo wykroczenie. Tymczasem może ono być kosztowne.

Fot. Marcin Mielewski/TTM

Fot. Marcin Mielewski/TTM

Fot. Marcin Mielewski/TTM

Fot. Marcin Mielewski/TTM

Fot. Marcin Mielewski/TTM

Naruszenie takiego przepisu, jak zakaz ruchu, oznacza konsekwencje w postaci mandatu karnego nawet do 500 złotych. Kierowca w takiej sytuacji otrzymuje również pięć punktów karnych. Jeśli już ktoś ma punkty karne, musi się liczyć z tym, że gdy przekroczy określony próg punktowy, może utracić prawo jazdy – podsumowuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24