20.11.2018 10:20 0 Kwt/obywatel.gov.pl/ MUW

mTożsamość niczym dowód osobisty

Źródło: Obywatel.gov.pl

Pierwszy "mDokument" jest już dostępny. "mTożsamość" zawiera zdjęcie i dane osobowe z dowodu osobistego pobrane z rejestru PESEL oraz z Rejestru Dowodów Osobistych.

Dzięki darmowej aplikacji mObywatel na smartfon, możemy stwierdzić tożsamość innej osoby lub potwierdzić swoją. Aplikacja przyda nam się podczas stłuczki lub podpisania umowy. Z aplikacji skorzystamy również w sklepach i punktach usługowych, które posługują się mWeryfikatorem. Aplikację mogą pobrać osoby, których tożsamość zostanie potwierdzona w systemie teleinformatycznym ministra cyfryzacji. „mTożsamość” stanowi więc dokument elektroniczny, który pozwala na wiarygodne potwierdzenie tożsamości obywateli w kontaktach z organami administracji państwowej.

Z mTożsamości może skorzystać każdy, kto jest pełnoletni i ma ważny dowód osobisty, profil zaufany (eGo), smartfon, wyposażony w Bluetooth i aparat fotograficzny, z systemem operacyjnym: android lub iOS, aktywną aplikację mObywatel i połączenie z internetem. Z mTożsamości nie skorzystamy, jeśli nasz zwykły dowód jest nieważny.

Aplikacja jest bezpłatna. Zapłacimy jedynie za korzystanie z internetu lub połączenia telefoniczne — według taryfy operatora.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24