13.11.2018 08:40 2 mike/Wladyslawowo.pl

Przybywa chodników we Władysławowie

Fot. Wladyslawowo.pl

Mieszkańcy, a zwłaszcza piesi w gminie Władysławowo mogą mieć powody do zadowolenia. Trwają remonty chodników, które mają poprawić komfort i bezpieczeństwo tych uczestników ruchu drogowego.

Ostatnio prace przy modernizacji chodników były wykonywane m.in. przy ulicach Róży Wiatrów i Abrahama we Władysławowie. W przypadku pierwszej z wymienionych inwestycji ułożono chodnik z kostki brukowej na odcinku od ulicy Cetniewskiej do Kapitańskiej.

W sumie to około 1100 m kw. powierzchni przeznaczonej dla poprawy bezpieczeństwa pieszych. Zadanie zakończone zostało z końcem października. Jego koszt wyniósł 235 tysięcy złotych – informuje władysławowski magistrat.

Z kolei przy ulicy Abrahama wykonany będzie remont nawierzchni chodnika po stronie wschodniej, tj. po prawej, jadąc od strony ulicy Hallera w kierunku Władysława IV, a także budowa chodnika stanowiącego dojście do budynków nr 9 i 10.

Łącznie prace w tym miejscu prowadzone będą na odcinku blisko 450 metrów. Roboty, zgodnie z podpisaną umową, mają zakończyć się do połowy grudnia bieżącego roku. Ich koszt to blisko 250 tysięcy złotych – podają urzędnicy.

Fot. Wladyslawowo.pl

Fot. Wladyslawowo.pl

Równolegle prowadzone są roboty przy Drodze Chłapowskiej, które powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24