09.11.2018 16:10 50 PM

Lokalne obchody Święta Niepodległości – co, gdzie i kiedy?

Źródło: wejherowo.pl

Przed nami wielkie święto – setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto w tym czasie zamanifestować swój patriotyzm, uczestnicząc w lokalnych obchodach Święta Niepodległości. Organizatorzy, czyli samorządy powiatu wejherowskiego, puckiego i Trójmiasta, zaplanowali na ten dzień wiele wydarzeń.

Wejherowo

W Wejherowie, w ramach Obchodów Dnia Niepodległości odbędzie się parada, atrakcje w parku czy marsz nordic walking - więcej informacji znajduje się tutaj.

mat.pras.

Maraton Pieśni Patriotycznej

W wejherowskim muzeum 11 listopada 2018 roku o godz. 18:00 odbędzie się V Maraton Pieśni Patriotycznej w Pałacu.

mat.pras.


Reda

11 listopada odbędą się wyjątkowe obchody z okazji 100 lat Odzyskania Niepodległości. Miasto zaprasza na świętowanie razem z Fabryką Kultury, Gminą Miasto Reda i Powiatowym Zespołem Szkół w Redzie – szczegóły tutaj.

mat.pras.


Rumia

W Rumi, w ramach obchodów 100-lecia Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się parada, której towarzyszyć będą liczne atrakcje. Szczegóły tutaj.

mat.pras.


Puck

W Pucku oprócz oficjalnych uroczystości zaplanowano koncert i wspólne śpiewanie. Szczegóły wydarzenia znajdują się tutaj. W mieście odbędą się także zawody strzeleckie – szczegóły tutaj.

mat.pras.

Oprócz tego w Pucku odbędzie się próba ustanowienia rekordu Polski w największej mozaice ułożonej z pucharów na konturze mapy Polski. Szczegóły znajdują się tutaj.

Kolejnym wydarzeniem związanym z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości jest III Pucki Mistrz Ortografii.


Władysławowo

9 listopada o godz. 12:00 z placu przy kościele pw. WNMP we Władysławowie z okazji świętowania 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w ramach ogólnopolskiej kampanii "Dumni z Polski” wyruszy parada patriotyczna prowadzona przez Grupę "Żywy Teatr". Każdy z uczestników otrzyma flagę narodową. Wspólnie podążą do Urzędu Miejskiego, gdzie nastąpi dalsza część uroczystości. O godz. 13:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za konkurs, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu kwartetu Miejskiej Orkiestry Dętej z Władysławowa oraz tort.

10 listopada o godz. 8:00 w Karczmie "Swojskie Jadło" we Władysławowie rozpocznie się "Gęsia Uczta"! Od godz. 8:00 trwać będzie tzw. Targ Wiejski, na którym prowadzona będzie sprzedaż gęsi, kiermasz wyrobów garmażeryjnych z gęsiny, sprzedaż wyrobów własnych (chleb, wędliny, miód), a także rękodzieła ludowego. W godz. 17:00 – 24:00 zabawa przy muzyce kaszubskiej kapeli Manijôcë, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz loteria fantowa – do wygrania gęsi!

mat.pras.

11 listopada o godz. 9:30 od uroczystej mszy świętej w kościele pw. WNMP we Władysławowie rozpoczną się miejskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po mszy ok. 10:30 odbędzie się przemarsz pod pomniki Antoniego Abrahama i gen. Józefa Hallera, gdzie nastąpi odśpiewanie hymnu, złożenie kwiatów oraz odbędą się okolicznościowe przemówienia. Po części oficjalnej zapraszamy uczestników do Karczmy „Swojskie Jadło” (Władysławowo, ul. Siedleckiego 3) na ciepły poczęstunek.

mat.pras.

11 listopada o godz. 10:00 w hali Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie rozpocznie się III Niepodległościowy Turniej Tenisa Stołowego. Zawody dla wszystkich chętnych z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn, a przy odpowiedniej frekwencji także osobna kategoria dzieci. Wpisowe: Dorośli - 5 zł, młodzież do 18 lat - za darmo.

mat.pras.

11 listopada o godz. 11:00 w Jastrzębiej Górze rozpoczną się niepodległościowe uroczystości organizowane przez Radę Sołecką Jastrzębiej Góry, Fundację Rozwoju Jastrzębiej Góry oraz Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry. 11:00 – uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny (kościół pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze), 12:00 – Willa „Mewa” (przy ośrodku „Bałtyk”, wejście od ul. Kaszubskiej) - uroczyste złożenie kwiatów, odśpiewanie Hymnu Narodowego, przemówienia okolicznościowe. 12:12 – oficjalne odsłonięcie figury Józefa Piłsudskiego oraz tablicy pamiątkowej na 100-lecie Polski Niepodległej.

mat.pras.


Gmina Wejherowo

Gminne obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości potrwają od 9 do 11 listopada. Wśród wydarzeń znajduje się debata oksfordzka, Marsz Niepodległości czy sadzenie drzew – więcej informacji znajduje się tutaj.

mat.pras.


Gmina Szemud

W Szemudzie odbędzie się koncert patriotyczny „Razem dla Niepodległej” w 100 lecie odzyskania niepodległości – sprawdź szczegóły na tej stronie.


Gmina Choczewo

W Choczewie podczas świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowano oficjalne obchody a także koncert – szczegóły znajdują się na tej stronie.

mat.pras.


Gmina Kosakowo

W Pierwoszynie odbędzie się quiz wiedzy historycznej – szczegóły wydarzenia znajdują się tutaj.


Hel

W piątek (9 listopada) o godz. 12:00 przy Urzędzie Miasta Helu odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu.

mat.pras.


Chłapowo

Stowarzyszenie Przyjaciół Chłapowa zaprasza na wydarzenie związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W ramach tego wydarzenia organizatorzy posadzą dziesięć dębów, które otrzymają imiona zasłużonych Polaków.

mat.pras.


Gmina Puck

=11 listopada 2018 o godzinie 11.45 roku przy pomniku Antoniego Abrahama w Zdradzie odbędą się uroczystości gminne związane z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 98 rocznicy Niepodległości na Kaszubach.

mat.pras.


Gdynia

W Gdyni w ramach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku odbędzie się kilka większych wydarzeń:

100. Gdyńskie Urodziny Niepodległej

Dzień Kina Polskiego

Bieg Niepodległości


Gdańsk

Dla Niepodległej zagrają gdańscy filharmonicy – szczegóły tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24