19.10.2018 20:00 1 Tomasz Smuga

Gryf wyjeżdża po trzy punkty do Katowic

Fot. archiwum

To będzie spotkanie ostatniego zespołu w tabeli z drużyną balansującą nad strefą spadkową. W sobotę (20 października) w ramach 15. kolejki II ligi Rozwój Katowice podejmie Gryfa Wejherowo.

Najbliższy rywal żółto-czarnych w poprzednich dwóch meczach nie grzeszył skutecznością. Piłkarze ze Śląska tylko raz znaleźli sposób na pokonanie bramkarza drużyny przeciwnej, a sami pozwolili sobie wbić aż siedem goli. Dwa tygodnie temu Rozwój przegrał na własnym boisku ze Zniczem Pruszków 1:3, a w poprzedniej kolejce został rozgromiony na wyjeździe przez Stal Stalową Wolę aż 0:4. Brak zdobytych punktów w tych kolejkach sprawił, że klub z Katowic znalazł się na dnie tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Natomiast Gryf Wejherowo nad strefą spadkową ma tylko dwa punkty przewagi. Obecnie żółto-czarni plasują się na 12. miejscu. Podopieczni trenera Zbigniewa Szymkowicza w sobotę z pewnością będą chcieli się zrewanżować za ostatnią porażkę. Tydzień temu na Wzgórzu Wolności WKS przegrał z Olimpią Elbląg 0:2, z zespołem, który wówczas był „czerwoną latarnią” tabeli. Mamy nadzieję, że tym razem gryfici lepiej wypadną w starciu z ekipą zamykającym stawkę drugoligowych drużyn.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24