16.10.2018 13:20 2 raz

Mieszkańcy Helu zagłosują na najważniejsze inwestycje

Fot. Łukasz Razowski

Uporządkowany cmentarz? Defibrylatory? A może mural lub zajęcia ruchowe? Mieszkańcy Helu będą mogli osobiście zadecydować, które z propozycji złożonych przez ich sąsiadów są najważniejsze. Miasto będzie musiało je zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Od 22 października do 9 listopada w Helu będzie trwać głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego, które przeszły pozytywną weryfikację. W wyznaczonych punktach do głosowania mieszkańcy gminy będą mogli oddać głos w formie papierowej na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania.

Każdy mieszkaniec może oddać jeden głos. Głosujący wybiera jeden, jego zdaniem najważniejszy projekt – przypominają helscy urzędnicy.

Głosować może każdy mieszkaniec Helu, który w roku przeprowadzenia procedury budżetu obywatelskiego ukończy 16. rok życia.

Stały punkt do głosowania będzie zlokalizowany w budynku Urzędu Miasta Helu przy ulicy Wiejskiej 50, w godzinach 7:30–15:30.

Helanie będą mogli zagłosować na następujące projekty:

  • Cmentarz (nowy) – usunięcie rosnących drzew, wyrwanie korzeni, wywiezienie gruzu, wyrównanie terenu.

  • Aktywny Hel - projekt dotyczy zajęć ruchowych dla mieszkańców prowadzonych przez fizjoterapeutę w celu profilaktyki zdrowotnej.

  • Każda sekunda – szansą na przeżycie! Defibrylator AED ratuje życie – zakup trzech sztuk defibrylatorów AED do zamieszczenia na budynku OSP Hel na wyposażenie OSP Hel oraz budynku Urzędu Miasta wraz z przeprowadzeniem szkolenia dla mieszkańców plis materiały szkoleniowe.

  • Przyjazna szkoła i estetyczne miasto – wykonanie przez artystę muralu – atrakcyjnej grafiki na ścianie budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu przy wejściu od ul. Żeromskiego.

Ogłoszenie wyników nastąpi 15 listopada 2018 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24