15.10.2018 15:00 1 Kwt/UM Gdynia

Gdynia: Zostań wolontariuszem i weź udział w Mistrzostwach Świata FIFA U-20

Źródło: UM Gdynia

W Gdyni odbędą się Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. W związku z planowanym wydarzeniem, poszukiwane są osoby, które chcą aktywnie wesprzeć organizację turnieju. Udział w Programie Wolontariatu może wziąć każda chętna osoba. Elektroniczna rekrutacja ochotników potrwa do końca roku.

Na stadionach w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach zespoły z całego świata wezmą udział w ponad trzytygodniowej rywalizacji, która wyłoni zwycięzców. Wydarzenie rozpocznie się już 23 maja 2019 roku, wówczas uwaga całego futbolowego świata skierowana zostanie na Polskę.

W związku z organizacją imprezy, PZPN zaprasza do pomocy wolontariuszy, najlepiej – osoby pełne energii i sportowej pasji, lubiące kontakt z ludźmi i nowe wyzwania oraz cechujące się wysoką kulturą osobistą i zaangażowaniem. W Programie Wolontariatu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 mogą wziąć osoby pełnoletnie i dysponujące wolnym czasem w maju i czerwcu przyszłego roku.

Wszelkie podsumowania wydarzeń sportowych pokazują, że to właśnie wolontariusze cieszą się największym zaufaniem uczestników. To u nich kibice najczęściej szukają pomocy, a ich otwarta postawa, życzliwość i uśmiech, jakim obdarzają wszystkich wokół, wznoszą każdą imprezę na wyższy poziom. Zawsze bardzo się cieszymy, gdy czujemy, że wolontariusze są częścią naszych projektów – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Chętne osoby mogą zostać między innymi wolontariuszami informacyjnymi, być wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami, pracować w biurze prasowym, pomagać w skanowaniu biletów, przygotowywać i rozmieszczać elementy dekoracji.

Elektroniczna rekrutacja potrwa do 31 grudnia 2018 roku. Na początku przyszłego roku odbędą się rozmowy z kandydatami, ostateczne wyniki rekrutacji poznamy jednak dopiero 28 lutego 2019 roku. Wybranych wolontariuszy czeka następnie szkolenie przygotowujące do działań w trakcie turnieju. Zapisów można dokonywać na stronie na www.laczynaspilka.pl.

Źródło: UM Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24