10.10.2018 12:40 5 mike/Wejherowo.pl

Wejherowski magistrat z wyróżnieniem Rady Europy

Źródło: Wejherowo.pl

Urząd Miejski w Wejherowie otrzymał Certyfikat Europejskiego Znaku Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym (EloGE). Jest to prestiżowe wyróżnienie, które przyznaje się tylko dziewięciu samorządom wdrażającym 12 zasad dobrego zarządzania.

O certyfikat ubiegało się około trzy tysiące gmin z całej Polski. Ostatecznie otrzymało je dziewięć samorządów. Wyróżnienie wręczyła Krzysztofowi Hildebrandtowi, prezydentowi Wejherowa, Jutta Gützkow, przedstawicielka Rady Europy.

Mieszkańcy Wejherowa mogą z dumą powiedzieć, że znaleźliśmy się w gronie polskich samorządów wyróżnionych certyfikatem przez Radę Europy, który potwierdza wysoką jakość pracy wejherowskiego urzędu, zgodnie z europejskimi standardami – mówił włodarz Wejherowa.

Przyznanie certyfikatu nie byłoby możliwe, gdyby nie wypełnienie przez mieszkańców miasta co najmniej 500 specjalnych ankiet. W nich wysoko oceniono pracę miejskich urzędników.

Cieszę się, że kapituła konkursu także wysoko oceniła istniejące w urzędzie procedury zarządzania uznając je za dobre praktyki, którymi warto dzielić się z innymi – podkreślił Bogusław Suwara, sekretarz Wejherowa.

W Polsce, w imieniu Rady Europy, Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym przyznawała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Władze samorządowe, które aspirują do tego tytułu, muszą spełnić 12 zasad dobrego zarządzania, takich jak: otwartość i jasność, przestrzeganie prawa czy należyte zarządzenie finansami. Pełną listę 12 punktów można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wejherowie.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24