17.09.2018 09:01 1 PM/mat. pras

Choruje na raka, walczy o godną przyszłość dla swoich dzieci

Źródło: pomagam.pl

"Moje dotychczasowe marzenia przestały już istnieć. Ich miejsce zajęły marzenia moich dzieci i ich pasje" – stwierdza Jacek Wolicki z Rumi. Jego cały świat runął po tym, jak dowiedział się, że ma raka. To było dwa lata temu, teraz cały dramat rozgrywa się od nowa. Mąż i ojciec dwójki dzieci znowu stanął do nierównej walki z chorobą. Postanowił zbierać fundusze nie tylko na dalsze leczenie, ale chce także zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny.

Jacek ma 43 lata i mieszka w Rumi. W 2016 roku trafił do szpitala, a lekarz który go przyjmował był zaskoczony, że z takimi wynikami pacjent jeszcze stoi o własnych siłach. Wtedy wszystko się zaczęło, padła diagnoza – rak.

Wszystko zawaliło się w jednej chwili. Straciłem chęci do życia. Byłem taki samotny w tym wszystkim, że nie wiedziałem, jak sobie z tym poradzę. Na utrzymaniu miałem dwójkę chłopców, żonę i nikogo dokoła żeby mi pomógł nawet organizacyjnie, bo cała rodzina mieszka w okolicach Olsztyna lub Kętrzyna – mówi 43-letni Jacek Wolicki.

Okazało się, że to nowotwór złośliwy. Były operacje, radioterapie, chemioterapia i szpital. Jackowi udało się wrócić do zdrowia, ale jak się później okazało nie na długo.

Wszystko wydawać by się mogło, że jest już ok. Co trzy miesiące robi się kontrolne badania. I z wizyty na wizytę zaczęły być niepokojące. W końcu po badaniu PET w lipcu okazało się, że mam masę przerzutów do różnych organów – pisze Jacek Wolicki.

Znowu rozpoczęła się walka, tym razem jednak dużo trudniejsza. Jacek zdecydował się przyjąć eksperymentalny lek. Teraz ważna dla niego jest nie tylko walka z chorobą, ale chce także zabezpieczyć przyszłość swoim najbliższym.

Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy mi się uda. A nawet jeśli mnie kiedyś zabraknie, moi najbliżsi będą mogli godnie żyć. Liczę na waszą pomoc i mam nadzieję, że z tej wojny wrócę z tarczą – dodaje.

Pomóc można na stronie pomagam.pl. Liczy się każdy grosz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...