12.09.2018 12:30 5 Natalia/ TTM

Gruszki na wierzbie w rękach prezydenta

Fot. TTM

Wejherowscy zarządcy rodzinnych ogrodów działkowych podpisali umowę o współpracy z władzami miasta. Działkowcy zaskoczyli prezydenta i wręczyli mu nietypowy prezent.

Władze Wejherowa nawiązały współpracę z działkowcami. Od tej pory problemy działkowców zajmować będą również głowy urzędników. W poniedziałek (10 września) Krzysztof Hildebrandt, prezydent miasta, podpisał umowę zawiązującą kooperację. W podziękowaniu za nawiązanie współpracy działkowcy wręczyli prezydentowi drzewko, które zostało nazwane „gruszki na wierzbie”.

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Prezesi ogrodów działkowych powiązali wspólny zespół, który chceGrusz współpracować z miastem. W porozumieniu obowiązuje się do powołania zespołu, który będzie zespołem doradczym składającym się z prezesów ogródków działkowych będących na terenie miasta Wejherowa – informuje Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Właściciele ogrodów zmagają się z kilkoma problemami. Najbardziej trapiący jest ten, który dotyczy zamieszkiwania na działkach.

To zamieszkiwanie, nie będziemy ukrywać, jest dla nas dużym problemem. Próbujemy tutaj wspólnie go rozwiązywać. To jest problem społeczny, nie tylko ogrodów. Myślę, że z pomocą urzędu miasta da się te problemy rozwiązać – mówi Ryszard Bielec, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Jakuba Wejhera w Wejherowie.

Fot. TTM

Utrzymanie czystości na działkach jest wspólną sprawą wszystkich działkowców. Oczekują oni, że niebawem, możliwości porządkowania nieczystości będą większe.

Najważniejszy jest problem zamieszkiwania na działce. Poza tym problem zanieczyszczania i wywozu nieczystości – to dla nas największa zmora – przyznaje Jadwiga Lewandowska, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Mjr H Sucharskiego w Wejherowie.

Zawiązana współpraca ma być owocna, a wtedy cele, czyli przysłowiowe gruszki na wierzbie, okażą się możliwe do osiągnięcia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...