03.08.2018 09:45 0 mike/TTM

W Luzinie poleje się krew – dla Adasia i innych potrzebujących

Fot. archiwum/TTM

Krew jest szczególnie potrzebna latem. Z jednej strony zwiększa się liczba wypadków komunikacyjnych, a z drugiej – krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. Banki krwi dosłownie więc wysychają. Dlatego apele o oddawanie życiodajnego płynu są szczególnie ważne w okresie letnim. Niedzielna (5 sierpnia) zbiórka w Luzinie będzie kolejną okazją, by podzielić się krwią z innymi, przede wszystkim – z pięcioletnim Adasiem, który choruje na białaczkę.

Krwiodawcy w Luzinie już wielokrotnie udowodnili, że chętnie dzielą się tym, co mają najcenniejszego – własną krwią. Łącznie podczas zorganizowanych akcji oddali już setki litrów życiodajnego płynu, o czym informowaliśmy m.in. tutaj czy w tym artykule.

Zbiórka krwi w niedzielę już po raz drugi będzie zorganizowana dla chorego na białaczkę limfoblastyczną Adasia z Gdyni. Pierwsza tego typu akcja miała miejsce 13 maja. Udało się zebrać 31,5 litra krwi.

Takie akcje, jak ta w Luzinie, przyczyniają się do pomocy wielu osobom, są bardzo potrzebne. Dopiero teraz, jako ojciec chorego dziecka, zauważam, jak ta krew jest ważnamówił wówczas Marcin Pionk, tata Adasia.

Niedzielna zbiórka tradycyjnie już odbędzie się na placu przy kaplicy Matki Boski Różańcowej w Luzinie, w godzinach 9:00–13:00.

Wiem, że nie będziecie bali się ciepła. Wody będzie dużo. Będzie można się gdzieś ukryć w zaciszne miejsce, a być może trochę spadnie również temperatura. Liczę na wszystkich, zapraszam serdecznie. Dajcie tę kropelkę krwi dla Adasia, i nie tylko – zachęca Kasia Szczepaniak, pielęgniarka NZOZ Luzino.

Akcje dedykowane konkretnym chorym zawsze cieszą się dużą popularnością. Organizatorzy liczą, że nie inaczej będzie również i tym razem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...