02.08.2018 14:22 0 raz

Opieka w redzkich żłobkach będzie tańsza

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Władze miasta podpisały porozumienia z kilkoma działającymi na terenie Redy placówkami zajmującymi się opieką nad najmłodszymi mieszkańcami. Dzięki temu rodzice zapłacą mniej za pozostawienie dziecka m.in. w prywatnych żłobkach.

Temat dotacji do żłobków na terenie Redy na łamach portalu Nadmorski24.pl poruszaliśmy niejednokrotnie, na przykład w tym artykule. Tymczasem pod koniec lipca tamtejszy ratusz poinformował, że podpisano umowy na dofinansowanie pobytu dzieci w żłobkach i klubie dziecięcym funkcjonujących na terenie Redy,

Burmistrz podpisał umowy na dofinansowanie pobytu dzieci w placówkach, które wnioskowały o dotację na rok 2018 – poinformowali redzcy urzędnicy.

Porozumienia podpisali przedstawiciele: MILO Akademia Małego Człowieka przy ul. Obwodowej 35G/D3 oraz Żłobka nr 55 Pozytywnych Inicjatyw w Redzie przy ul. Poprzecznej 3, a także klubu dziecięcego „Biedroneczki” przy ul. Gdańskiej 45, oraz podmiot zatrudniający trzech dziennych opiekunów – „MILO Akademia Małego Człowieka”.

Miesięczna wysokość dotacji na jedno dziecko w 2018 roku wynosi 100 zł i o taką kwotę wspomniane placówki muszą obniżyć wysokość miesięcznej opłaty wnoszonej przez rodziców – wyjaśniają urzędnicy.

Co ważne, dotacja ta dotyczy tylko dzieci zamieszkałych w Redzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...