17.07.2018 11:10 0 Natalia/TTM

Pucczanie z uśmiechem wspominali księdza Jana

Żródło:TTM

Ksiądz Jan Kaczkowski jest dla Pucka ważną postacią. Przy słonecznej pogodzie i akompaniamencie muzyki, w niedzielę (15 lipca) mieszkańcy miasta świętowali jego urodziny.

Chociaż dorastał w Sopocie, silnie związany był z Puckiem. Od 2007 roku koordynował budowę Puckiego Hospicjum pw. św, Ojca Pio, którego został dyrektorem.

O księdzu wszyscy opowiadają się w ten sam sposób. Wspominają, że był postacią, która nie tylko łączyła pokolenia, ale też każdą jego wypowiedz traktują jako naukę o radości z życia.

Wspaniała postać, szkoda, że już z nami nie ma. Postać wyjątkowa, która naprawdę odmieniła nie tylko Puck, ale także Sopot – podkreśla Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Źródło: Facebook/Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego

Z okazji jego urodzin, pucki rynek wybrzmiał dźwiękami ulubionej przez księdza muzyki w wykonaniu filharmonii sopockiej.

Żródło:TTM

W Pucku ksiądz Jan jest obecny cały czas i ta pogoda, która od kilku lat nam towarzyszy w momencie kiedy wspominamy księdza Jana, tez zawsze jest piękna. Jesteśmy pewni, że czuwa tutaj, cały czas nad nami. Był naszym honorowym obywatelem miast pucka. Chcemy, żeby ta pamieć trwała, żeby o nim dużo mówić, wspominać jego słowa – podsumowuje Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...