23.06.2018 11:30 1 raz

W Gniewinie walczyli o pobicie rekordu w czytaniu

fot. UG Gniewino

Na początku czerwca uczniów z całej Polski – i nie tylko – czytało książki. W ten sposób próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. W akcji wzięli udział m.in. miłośnicy czytania z Gniewina.

Organizatorzy uczestnictwa uczniów z Gniewina w biciu rekordu w czytaniu nie ukrywają, że poprawienie tego wyczynu było jedynie pretekstem, a tak naprawdę chodziło o to, by sobie poczytać.

Młodzież i dzieci pojawili się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej. 278 uczniów z poszczególnych klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum czytało na placu zabaw i boisku szkolnym, w wygodnej pozycji, często siedząc na kocach rozłożonych na trawie – relacjonują bibliotekarze z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie.

Chcieliśmy, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów – mówi Dorota Zadroga, nauczycielka prowadząca szkolną bibliotekę. – By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie tylko ze szkolnym obowiązkiem. Aby uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.

Co najważniejsze, akcja, udowodniła, że uczniowie chcą czytać.

O tym, czy rekord zostanie pobity, dowiemy się w lipcu, po zakończeniu akcji, która trwa do końca czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24