19.06.2018 09:32 9 Natalia/ Pomorska Policja

Straciła prawo jazdy podczas akcji "Prędkość"

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

W ramach trwającej w ubiegły weekend (15 i 17 czerwca) akcji "Prędkość" wejherowska policja wprowadziła wzmożone pomiary szybkości jazdy na kilku z głównych ulic. Mundurowi zatrzymali kobietę, która jadąc samochodem miała na liczniku 96 km/h przy dozwolonej prędkości 30 km/h.

Policjanci z wejherowskiej drogówki w piątek uczestniczyli w działaniach „Prędkość”. Ich celem było celu wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy przekraczali dopuszczalną szybkość. Mieszkańcy powiatu wskazali policjantom miejsca, w których dochodzi do takich wykroczeń. W tych punktach funkcjonariusze pojawiają się cyklicznie. Tak też było na ulicy Gryfa Pomorskiego w Wejherowie około godziny 10:00. Podczas jednej z kontroli zatrzymano 30-latkę kierującą volkswagenem golfem, która jechała z prędkością 96 km/h, w miejscu gdzie wskazane było ograniczenie do 30 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem kierująca została ukarana mandatem w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Ponieważ kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do starosty z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które może skutkować utratą uprawnień do kierowania na trzy miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...