18.06.2018 13:30 1 mike

Strefa kibica będzie funkcjonować także w Orlu

Źródło: Łączy Nas Piłka/Facebook

Aby kibicować w plenerze reprezentacji Polski podczas mundialu w Rosji, nie trzeba jechać do Trójmiasta. Można udać się całą rodziną na piknik w Orlu, który zaplanowano na niedzielę (24 czerwca). Wtedy to biało-czerwoni będą walczyć o wyjście z grupy z reprezentacją Kolumbii.

Wspólne kibicowanie łączy pokolenia i pozwala pełniej przeżywać emocje związane z występem kadry narodowej w piłce nożnej. Taką okazję będą mieli mieszkańcy gminy Wejherowo, którzy wybiorą się w najbliższą niedzielę (24 czerwca) na bezpłatny piknik rodzinny, na boisko przy ulicy Szkolnej w Orlu. Tam na telebimie będzie można dopingować ekipę Adama Nawałki. To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Orle to My oraz Romana Stanisławczyka, radnego gminy Wejherowo.

Chcemy zorganizować rodzinny festyn w biało-czerwonych barwach – wyjaśnia radny Stanisławczyk. I nadmienia, że na razie będzie to jednorazowa impreza, choć jeśli Polacy wyjdą z grupy, będzie można zorganizować kolejne. – Licencję mamy na wszystkie mecze mistrzostw – dodaje.

Piknik rozpocznie się o godzinie 18:00. Pół godziny później odbędzie się mecz miejscowych juniorów KKS Orle, którzy zmierzą się z młodymi zawodnikami Arki Gdynia. Reprezentacja biało-czerwonych rozpocznie starcie z Kolumbią o godzinie 20:00. Wtedy też rozpocznie się wspólne kibicowanie na boisku w Orlu.

Mam nadzieję, że dopiszą kibice i przyjdą całe rodziny, żebyśmy mogli wspierać reprezentację w naszej miejscowości. Mile widziani są również nasi sąsiedzi – zachęca Roman Stanisławczyk.

W Gdańsku będzie można podziwiać występy biało-czerwonych na Targu Węglowym, podobnie jak przy okazji EURO 2012. Organizatorzy przewidzieli około pięć tysięcy miejsc. Z kolei w Gdyni miłośnicy wspólnego kibicowania będą mogli skorzystać ze strefy kibica w Chwarznie (parking przy ulicy Staniszewskiego).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...