13.06.2018 12:56 16 mike

Mateusz Socha – kandydat na burmistrza Rumi z ramienia PiS

Źródło: TTM

W środę (13 czerwca) w Rumi odbyła się konferencja prasowa miejscowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, na której zaprezentowano kandydata na stanowisko burmistrza miasta. Jest nim 29-letni Mateusz Socha.

Konferencję zorganizowano w rumskim parku nieopodal Miejskiego Domu Kultury po godzinie 10:30. Uwagę na pewno zwracał młody wiek kandydata.

Mimo młodego wieku, kandydat ma doświadczenie w kierowaniu ludźmi. Kiedyś każdy z nas rozpoczynał działalność społeczną – dodał Witold Reclaf, przewodniczący Komitetu Terenowego Prawo i Sprawiedliwość w Rumi, wicestarosta wejherowski. – Będziemy promować jego program, ale również założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości dla naszego miasta – podkreślił.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Jak przyznał kandydat na burmistrza Rumi, na razie brakuje mu doświadczenia samorządowego, choć od wielu lat udziela się w działalności społecznej oraz współpracuje z posłami.

Uważam, że brak mojego doświadczenia jest wręcz zaletą. Nie jestem skażony patologiami, które rodzą się podczas pełnienia władzy w mieście dłużej niż parę lat. Moje doświadczenie wyniesione z korporacji i biznesu jak najbardziej można przenieść na grunt samorządowy – podkreślił Mateusz Socha. I zastrzegł, że nie zarzuca obecnym władzom Rumi patologizacji, lecz wskazuje pewną tendencję, która może być udziałem wieloletnich samorządowców.

Kandydaturę Mateusza Sochy, jako młodego człowieka, można odczytać również w kategoriach działania programowego partii. Kandydat PiS na prezydenta Gdańska również urodził się w 1989 roku. Natomiast Tomir Ponka, który startuje w Wejherowie, też ma skromne doświadczenie, jeśli chodzi o lokalny samorząd.

Stawiamy na ludzi młodych, którzy mają pomysły na rozwój miasta. Jest to już nowe pokolenie, urodzone w 1989 roku, a więc roku przełomu. To ludzie, którzy chcą i potrafią wnieść powiew świeżości do lokalnego samorządu – potwierdza Witold Reclaf.

Jako podstawę swojego planu działania w mieście, kandydat na burmistrza Rumi wskazał chęć budowania wspólnego dialogu z mieszkańcami.

Ten dialog ma zaowocować programem wyborczym, który przede wszystkim będzie realizowalny oraz odpowie na potrzeby wszystkich mieszkańców, a do tego będzie gwarantował realizację szans, które staną przed naszym miastem w przyszłości – zaznaczył Mateusz Socha.

Kandydat odwołał się do wniosku o przyznanie całorocznego prawa do przejazdów komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży szkolnej, uznając że jest to aktualny problem do rozwiązania.

W zakresie zdobywania środków na funkcjonowanie miasta i realizację inwestycji, wskazał przede wszystkim na budżet centralny.

Żeby zdobyć pieniądze z budżetu centralnego, trzeba mieć bardzo dobre stosunki z resortami, ministerstwami, z przedstawicielami organów i urzędów centralnych. Uważam, że dobra komunikacja samorządu z różnymi instytucjami jest kluczowa – podsumował Mateusz Socha.

Mateusz Socha to kolejny kandydat na burmistrza Rumi. Pod koniec marca swoją kandydaturę zaprezentowała Monika Baran, prezes okręgu gdyńsko-słupskiego partii Porozumienie, o czym pisaliśmy tutaj. Najprawdopodobniej o reelekcję będzie się ubiegał Michał Pasieczny, obecny burmistrz miasta, choć on sam tego nie potwierdza.

Obecnie skupiamy się na ogromnej liczbie kluczowych, niezwykle istotnych dla mieszkańców inwestycji oraz działań społecznych. Wymagają one ciągłego zaangażowania całego naszego zespołu i nie wyobrażam sobie teraz tracić czasu na przedwczesną kampanię wyborczą. Przestrzega przed tym również Państwowa Komisja Wyborcza – podkreśla burmistrz Rumi.

Mateusz Socha urodził się 12 października 1989 roku w Wejherowie. W latach 2008–2013 studiował prawo na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2016–2017 odbył studia podyplomowe z zakresu PR w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2017 roku kontynuuje naukę z zakresu zarządzania w ramach programu Executive Master of Business Administration.
W 2017 roku rozpoczął pracę w Grupie Energa, gdzie od jesieni ubiegłego roku pełni funkcję dyrektora Biura Zarządu i Rozwoju Organizacji. Uczestniczy w życiu społecznym Pomorza, pełnieni też funkcję asystenta społecznego posła na Sejm RP Marcina Horały. Od 2017 roku jest również przewodniczącym Forum Młodych PiS w Małym Trójmieście Kaszubskim.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...