12.06.2018 14:05 0 Natalia/TTM

Radni powiatu wejherowskiego podsumowali ubiegły rok

Źródło: TTM

W piątek (8 czerwca) odbyła się XXXIX Sesja Rady Powiatu Wejherowskiego V kadencji. Głównym tematem rozmów było podsumowanie budżetu za 2017 rok.

Podczas debaty radni dokonali oceny wykonania zadań z ubiegłego roku oraz odnieśli się do zasadniczości wniosku o udzielenie lub nieudzielenie absolutorium.

W głosowaniu wzięło udział 27 radnych, 18 zagłosowało "za", 2 "przeciw" a 7 osób wstrzymało się od głosu. Tym samym władze powiatu otrzymały absolutorium. Przedstawiciele władz podkreślili ogrom prac, jakie zostały wykonane w ubiegłym roku.

Jako zarząd i koalicja, jaka w tej chwili rządzi w powiecie, nie mamy sobie nic do zarzucenia. Uważam, że te zadania, które były zaplanowane, zostały wykonane. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że można zrobić więcej i lepiej, zawsze też zostają kolejne zadania do realizacji. My sobie też wyznaczamy dalsze cele, ale ten rok był naprawdę taki proinwestycyjny – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

W 2017 roku powiat wydał 30 milionów złotych, głównie na inwestycje drogowe, a samorząd powiatu wejherowskiego znalazł się na liście najlepszych i najbardziej rozwojowych samorządów w Polsce. W rankingu Związków Powiatów Polskich zajął dziewiąte miejsce, o czym pisaliśmy tutaj.

Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM Źródło: TTM

Podczas zebrania ogłoszono również przyjęcie kilku nowych uchwał. Dotyczyły one dotacji na rzecz rewitalizacji zabytków na terenie powiatu wejherowskiego oraz nowych okręgów wyborczych. Zatwierdzono również dotacje przekazywane kościołom zabytkowym w powiecie.

Zarząd poinformował o otrzymanym dofinansowaniu w wysokości 250 tysięcy złotych od PGE Energa na zakup sprzętu i wyposażenia do pracowni zawodowej w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24