04.06.2018 12:30 1 mike/mat. pras.

Tancerze z Wejherowa podbili Chorwację

Mat. pras.

Klub taneczny „Świat Tańca” z Wejherowa pod koniec maja reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Chorwacji, w miejscowości Poreć. Tancerzom udało się wywalczyć dwa tytuły wicemistrzowskie w kategorii Urban Style, w formacjach Children i Junior, a także inne zaszczytne miejsca.

Mistrzostwa świata w miejscowości Poreć odbyły się w dniach 20–29 maja. Zespół prowadzony przez Joannę i Jacka Bernaśkiewicz dwukrotnie stanął na podium, zdobywają wicemistrzostwo świata w formacjach Children i Junior. Reprezentantom „Klubu Tańca” udało się też osiągnąć następujące rezultaty:

– 7. miejsce – Świat Tańca Juniors 2 – formacje Junior;

– 7. miejsce – Dobrosława Laskiewicz – Solo Children;

– 12. miejsce – Julianna Białk – solo junior;

– 10. miejsce – Paulina Wikar i Zuzanna Plichta – duet junior;

– 6. miejsce – Kacper i Oskar Domachowscy – duet senior.

Uczestnicy mistrzostw świata podkreślają, że cała impreza była zorganizowana z dużym rozmachem i precyzją. Łącznie brało w niej udział około 8 tysięcy tancerzy z 27 państw.

Jako polska ekipa (85 osób) godnie reprezentowaliśmy Polskę i z dumą rozsławialiśmy powiat, gminę i miasto Wejherowo już po raz ósmy na mistrzostwach świata, a po raz 10. na międzynarodowym turnieju, co zostało zauważone przez organizatorów oraz międzynarodowe ekipy. Wysoki poziom umiejętności tanecznych oraz nasza otwartość i spontaniczna postawa podczas całego turnieju, wzbudziły wiele uznania i sympatii oraz zaowocowała licznymi zaproszeniami na międzynarodowe turnieje do wielu krajów świata. Nasza ekipa wielokrotnie została zaprezentowana w chorwackiej telewizji oraz w wielu spotach i teledyskach z okazji mistrzostw, podkreślając naszą oryginalność prezentacji z czego jesteśmy bardzo dumni – podkreślają przedstawiciele klubu „Świat Tańca”.

Zmaganiom uczestniczyły pokazy sztucznych ogni, światło i dźwięk. Jak relacjonują sami tancerze, spektakularne efekty, które poruszyły wszystkich uczestników ceremonii otwarcia.

Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras.

Niezapomniane przeżycia podczas turnieju, międzynarodowe kontakty z tancerzami z całego świata jak również warsztaty z największymi autorytetami tanecznymi i urok chorwackich krajobrazów odcisnęły swoje piętno na naszym teraźniejszym i przyszłym życiu. Dumnie reprezentujemy Polskę i mocno zaznaczamy się na mapie świata! Wszyscy jesteśmy wygrani, bo zdobyliśmy cenne doświadczenia i kolejną dawkę energii na następny sezon! – podsumowali wejherowscy tancerze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...