22.01.2017 09:03 0 Redakcja

Pomóż strażakom ochotnikom uzyskać wyższą emeryturę

Gmina Luzino zachęca mieszkańców do składania podpisów pod projektem zmiany ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Celem inicjatywy jest przyznanie dodatków dla członków ochotniczej straży pożarnej, którzy przez lata dbali o bezpieczeństwo lokalnych społeczności.

  • W dowód uznania dla pracy strażaków ochotników, zachęcamy Państwa do składania podpisów pod projektem zmiany ustawy o emeryturach i rentach z FUS, umożliwiającym otrzymanie przez nich dodatku do emerytury za udział w akcjach ratowniczych – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie gminy.

Dodatek, o którym mowa w ustawie, wynosi 20 złotych za każdy udokumentowany rok czynnej służby w działaniach ratowniczych. Świadczenie miałoby przysługiwać osobom, które przez co najmniej 10 lat były członkami ochotniczej straży pożarnej.

Jednak, aby Sejm pochylił się nad rozpatrzeniem inicjatywy, niezbędne jest zebranie co najmniej 100 000 podpisów poparcia. Swoje poparcie może wyrazić każdy pełnoletni obywatel Polski.

  • Podpisy można składać na listach poparcia wyłożonych w kancelarii Urzędu Gminy Luzino przy ul. Ofiar Stutthofu 11 w Luzinie, w godzinach pracy urzędu. Listę można również wydrukować, wypełnić w gronie znajomych oraz przekazać następnie do Urzędu Gminy Luzino lub do ochotniczych straży pożarnych: Luzino, Milwino, czy Zelewo - instruuje urząd.

Termin złożenia podpisów mija 10 marca. W przypadku powodzenia inicjatywy, ustawa może wejść w życie 1 stycznia 2018 roku. Pełny projekt ustawy można znaleźć TUTAJ.

Przypomnijmy, że lokalnie jednostki OSP działają między innymi w Luzinie, Milwinie, Zelewie, Gniewinie, Choczewie, Żarnowcu, Bolszewie, Redzie, Leśniewie, Kniewie, Mrzezinie, Smolnie, Żelistrzewie, Starzynie, Sławoszynie, Mieroszynie, Helu, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Szemudzie, Kielnie czy Łęczycach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24