23.12.2018 08:33 1 Kwt

Przeboje, które wprowadzają nas w świąteczny klimat

Źródło: YouTube.com

To między innymi one tworzą niepowtarzalną aurę świątecznych dni, gdy ozdoby jeszcze leżą w kartonach, a za oknem wciąż nie widać śniegu. Co roku rozgłośnie radiowe serwują niemal te same utwory, jednak bożonarodzeniowy fenomen powoduje, że nigdy się nam nie nudzą. Oto lista najpopularniejszych piosenek na święta!

Niezmiennie największą popularnością cieszy się skoczna piosenka amerykańskiej wokalistki. Mariah Carey w 1994 roku nagrała przebój „All I Want For Christmas is You”, od tego czasu utwór nie znika ze świątecznych list przebojów. Klip ma już ponad 245 milionów wyświetleń na YouTube.

Oczywiście, nie może zabraknąć kultowego „Last Christmas” w wykonaniu zespołu Wham! Ten utwór zna chyba każdy i choć powstał w 1984 roku, to wciąż nie traci na aktualności. Legendarna piosenka doczekała się mnóstwa coverów, jednak największe doznania zapewnia oryginał, z Georgem Michaelem w roli głównej.

Na liście wciąż plasuje się również "Wonderful Christmastime", piosenka którą w 1979 roku po raz pierwszy wykonał Paul McCartney.

Wysoko na liście hitów utrzymuje się także niezapomniany Shakin' Stevens i jego „Merry Christmas Everyone”. Radosny przebój o świętach ma blisko 30 milionów odsłon.

Znaną i lubianą piosenką świąteczną jest powstała w 1945 roku, w Hollywood, podczas najgorętszych dni lata, "Let It Snow". Spośród sławniejszych wykonawców tego utworu należy wymienić takie nazwiska, jak: Frank Sinatra, Dean Martin, Andy Williams czy Kylie Minogue.

Niektórzy nie wyobrażają sobie również świąt bez piosenki „Underneath the Tree”. To utwór amerykańskiej piosenkarki Kelly Clarkson, który wydała w 2013 roku. Świąteczna piosenka promuje całą płytę "Wrapped in Red".

Utwór, który co roku pojawia się na liście bożonarodzeniowych hitów wszech czasów to singiel brytyjskiej grupy rockowej Queen "Thank God It's Christmas". Jego autorami są gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor.

"Shake up Christmas" grupy Train także nie traci słuchaczy. Pochodząca z 2010 roku piosenka wciąż potrafi zaczarować, nie tylko miłośników świąt.

Miłośnicy nieco bardziej klasycznych klimatów z pewnością kojarzą tytuł "White Christmas", który w 1941 roku został wykonany przez Binga Crosby'ego i Marthę Mears. Od tego czasu utwór pozostaje jedną z najbardziej popularnych piosenek popkultury anglosaskiej.

„Dzień jedyny w roku (jest taki dzień)” to zdecydowanie świąteczny hit w Polsce. Powstał w 1966 roku i jest pierwszą wspólną piosenką Seweryna Krajewskiego i Krzysztofa Dzikowskiego.

Piosenka Juli i Sound'n'Grace cieszy się dużą popularnością na YouTube. „Gdy Gwiazdka” przyjęła się dość dobrze, o czym świadczą komentarze pod teledyskiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24