10.11.2015 11:20 0 Redakcja

Lokalne obchody Święta Niepodległości

pixabay.com

W Narodowe Święto Niepodległości, które od 1918 roku obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, na terenie całego kraju organizowane będą liczne przemarsze oraz wydarzenia towarzyszące. Sprawdź, jak zaplanowano lokalne obchody.


Wejherowo

W środę (11 listopada) na Placu Jakuba Wejhera mieszkańcy będą świętować odzyskanie wolności przez nasz kraj.

  • Zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie, przejdziemy biało-czerwoną paradą do Parku Miejskiego, by tam uczcić tę radosną rocznicę. Chcemy, aby całe Wejherowo przybrało tego dnia biało-czerwone barwy. Zachęcamy również do założenia biało-czerwonych elementów garderoby. Na rynku będziemy rozdawali uczestnikom parady małe chorągiewki i kotyliony. Warto jednak zabrać również własne akcenty w barwach narodowych - instruują samorządowcy.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.


Gmina Wejherowo

Obchody podzielone są na dwa dni. We wtorek (10 listopada) w Filii Biblioteki Publicznej w Bolszewie, ul. Reja 9, o godzinie 17:00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych pt. "A piosenka za nimi szła...". Natomiast w środę (11 listopada) o godzinie 14:00 odbędzie się Gminny Marsz Niepodległości. Zbiórka odbędzie się przy Samorządowej Szkole Podstawowej w Gościcinie.

Więcej informacji na stronie.


Reda

W środę, 11 listopada w Redzie, w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz poczęstunek.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.


Rumia

Serdecznie zapraszamy na pierwszą rumską paradę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości obecny będzie sam Marszałek Polski Józef Piłsudski. Towarzyszyć będą mu ułani z lokalnych grup rekonstrukcyjnych.

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju, stąd zasługuje na właściwą oprawę. Jestem przekonany, że parada będzie wspaniałym przeżyciem dla nas wszystkich. Pragnę serdecznie zaprosić mieszkańców wraz z rodzinami. Zachęcam do wzięcia flag i kotylionów – mówi Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej.

Więcej informacji na stronie.


Choczewo

Urząd Gminy Choczewo zaprasza na obchody 97. rocznicy odzyskania niepodległości. W uroczystości wezmą udział m.in. harcerze na koniach, strażacy, a także rekonstruktorzy w mundurach z czasów pierwszej wojny światowej. Pozostali uczestnicy również są proszeni o przyjście w barwach lub strojach narodowych. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.


Gmina Gniewino

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do udziału w Święcie Niepodległości w Nadolu. Wspólne świętowanie rozpocznie się mszą św. w Kościele pw. św. Augustyna o godzinie 11:00.

Więcej informacji TUTAJ.


Puck

Burmistrz Pucka zaprasza do udziału w obchodach 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości będą się odbywać 10 i 11 listopada. Szczegółowy harmonogram uroczystości znajduje się na stronie.


Władysławowo

Burmistrz Władysławowa zaprasza na obchody 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w 11 listopada we Władysławowie. Uroczystości potrwają od godziny 17:00 do 18:00. Więcej informacji znajduje się na stronie.


W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Niepodległości we Władysławowie organizowana jest tematyczna gra miejska. Uczestnicy będą musieli rozwikłać skomplikowane zagadki i łamigłówki związane z historią. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziane są nagrody rzeczowe.

Więcej informacji znaleźć można TUTAJ.


Krokowa

Samorząd gminy Krokowa zaprasza na uroczystości związane z 97. rocznicą odzyskania niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2015 roku o godzinie 10:00. Więcej informacji TUTAJ.


Gdynia

Międzypokoleniowa Wielka Parada Niepodległości, na którą złoży się część artystyczno-historyczna pod hasłem „Manifestacja Wolności" oraz część społeczna, koncerty pieśni patriotycznych, działania teatralne i performerskie, warsztaty kotylionowe, liczne projekcje filmowe, otwarte muzea oraz Bieg Niepodległości – oto uroczyste obchody Dnia Niepodległości 11 listopada 2015 r. w Gdyni.

Więcej informacji TUTAJ.

fot. Anna Domżalska


W środę (11 listopada) wystartuje w Gdyni ostatni w tym roku bieg z cyklu „PKO Grand Prix Gdyni”. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna „biegnę dla Kacperka”. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.


W środę 11 listopada wypada Święto Niepodległości. Gdynianie uczczą je tradycyjną paradą, w której po raz kolejny wezmą udział również gdyńskie kluby żeglarskie pod przewodnictwem Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Więcej informacji TUTAJ.


Sopot

Obchody tego dnia w Sopocie to połączenie tradycyjnych elementów takich jak Światełka dla Polski czy występ Sopockiego Kameralnego Chóru Continuo oraz atrakcji, które w tym roku pojawią się w programie po raz pierwszy. Jedną z ciekawszych, wśród nich, będzie Rowerowa Parada Niepodległości, której towarzyszyć będzie uroczysty przejazd zabytkowych pojazdów strażackich.

Więcej informacji TUTAJ.


Gdańsk

Tradycyjnie, 11 listopada, w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W tym roku "wodzirejem", który artystycznie poprowadzi gości koncertu przez meandry nut i słów choćby Pierwszej Brygady, czy też Czerwonych maków na Monte Cassino będzie Maciej Miecznikowski. Koncert „Gramy dla Wolności” organizowany jest po raz czwarty. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24