08.04.2011 14:43 0

Seahawks Gdynia powalczą w Poznaniu

W niedziele, 10 kwietnia o godzinie 13:00 w ramach drugiej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w Poznaniu miejscowe Kozły gościć będą Pomorze Seahawks. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Posnanii przy ulicy Słowiańskiej 78. Wstęp wolny.

Jeszcze nie opadły emocje po dramatycznych bojach pierwszej kolejki PLFA, a już w najbliższy weekend fanów futbolu czeka kolejne widowisko. Poznanianie, którzy przed tygodniem ulegli Warsaw Eagles wynikiem 7:42, tym razem zaprezentują się przed własną publicznością. A to, jak dowiedli już wielokrotnie, wychodzi im najlepiej.

  • Seahawks to jeden z tegorocznych faworytów. Spodziewamy się ciężkiego spotkania, jednak właśnie takie pojedynki motywują nas najbardziejkomentuje Bartosz Hendrys, prezes poznańskiego zespołu.

Przeciwnika nie lekceważą także przyjezdni:

  • Czekamy na film z meczu inauguracyjnego, ale na pewno, jak co roku Kozły zrobiły znaczący postęp. Ich coraz liczniejsze szeregi sprawiają, że mają więcej zawodników na mecz, ale również i lepsze warunki do trenowaniamówi Maciej Cetnerowski, trener Seahawks, wspominając fakt dołączenia do Kozłów zawodników z rozwiązanej wraz z zakończeniem ubiegłego sezonu drużyny Czerwone Byki Poznań. – Są dla nas ogromnym wzmocnieniem, gdyby nie doszło do fuzji, nie patrzyłbym tak optymistycznie na nasze możliwości w tym rokutłumaczy Hendrys.

Zespół z Gdyni w ubiegłą niedzielę wygrał swój mecz inauguracyjny z AZS Silesia Miners 34:23. Jednak w ostatniej kwarcie spotkania gdynianie pozwolili rywalom zdobyć aż 20 oczek, sami nie punktując ani razu.

  • To był nasz pierwszy mecz i wielu zawodników onieśmielała wspaniała atmosfera, jaką stworzył tysięczny tłum. Na wyjeździe nic nie odwróci naszej uwagi, więc liczę na dwa razy lepszą koncentracjętłumaczy Cetnerowski.

Choć do meczu pozostało już kilka dni, obie drużyny zamierzają przeznaczyć je na intensywny trening.

  • Mamy bardzo dużo pracy do wykonania. Wiemy jak należy zagrać z Seahawks i w tym tygodniu będziemy szlifować odpowiednie zagrywkiprzyznaje prezes Kozłów.

W odpowiedzi Maciej Cetnerowski zdradza natomiast tajniki zajęć Jastrzębi:

  • W tym roku działamy według specjalnego planu. Trenujemy intensywnie przechodząc z ćwiczenia na ćwiczenie. Dobrze się przygotowaliśmy szczególnie pod kątem grania bez przerw na naradę w ofensywie.

W ubiegłym sezonie Seahawks zakończyli sezon zajmując trzecią lokatę PLFA, dwa miejsca przed Kozłami. Mimo, że zespoły zaprezentowały się już publiczności w ubiegłym tygodniu, przed nadchodzącym pojedynkiem trudno wytypować faworyta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24