02.04.2011 18:17 0

Gdynia: Tony podrabianych kosmetyków za 16 milionów zł

Kilka ton podrabianych kosmetyków wykryli funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej w porcie w Gdyni. Wartość zatrzymanych męskich i damskich wód toaletowych wynosi blisko 16 milionów zł !!!

Sprawa miała swój początek pod koniec marca. Wówczas funkcjonariusze przystąpili do kontroli kontenera z Chin. W przedniej części natrafili na kartony z butami i już to wzbudziło ich podejrzenia, bowiem deklarowany towar był zupełnie inny. Kontener skrywał jednak jeszcze jedną niespodziankę. Za paczkami z obuwiem celnicy odkryli dziesiątki kartonów wypełnionych podrabianymi kosmetykami znanych firm: Dior, Chanel, Giorgio Armani, Calvin Klein, Hugo Boss, Paco Rabanne, Lacoste i innych.

W sumie było tam prawie 42 i pół tysiąca sztuk wód toaletowych. Przemycany towar został zatrzymany, zarówno kosmetyki jak i buty, które również okazały się podróbkami. W tym wypadku ponad 2 tysiące par butów sportowych narusza prawa własności firmy Puma. Ich wartość to ponad 420 tysięcy zł. Informacja o zatrzymaniu towarów trafi teraz do kancelarii prawnych, które w Polsce reprezentują właścicieli praw do znaków.

Warto dodać, że w roku 2010 Służba Celna w całym kraju zatrzymała 3,4 mln szt. podrabianych towarów o łącznej wartości 460 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24