02.04.2011 08:53 0

Wspomnienie Jana Pawła II

Obchodzimy dziś 6 rocznicę śmierci polskiego papieża. Data nie jest jubileuszowa, jednak bardzo szczególna. Za miesiąc bowiem Jan Paweł II zostanie beatyfikowany.

2 kwietnia 2005 roku, Polska pogrążyła się w żałobie. Śmierć Papieża-Polaka wywołała poruszenie również w innych państwach. Wspólne modlitwy i śpiewy, czuwanie oraz pochody, organizowano w różnych miastach na całym świecie. Każdy, bez względu na poglądy i wiarę, chciał uczcić pamięć o Wielkim Papieżu oraz o wspaniałym człowieku.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” - Tymi słowami Jan Paweł II zachęcał ludzi do aktywnego pomagania potrzebującym. Sam nieustannie działał na rzecz najbiedniejszych, chorych, osamotnionych. Spotykał się z ludźmi, nauczał i doradzał. Stał się prawdziwym symbolem wiary i autorytetem dla milionów ludzi.

A więc... „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24