17.03.2011 18:43 0

Wejherowo: Gryf solidnie przygotowany

Ponad dwa i pół miesiąca przygotowywali się do rundy wiosennej piłkarze Gryfa Orlex Wejherowo. 11 sparingów miało na celu zgranie zespołu. Weryfikacja nastąpi w niedzielę w Rumi o godzinie 14.00.

Okres przygotowawczy żółto-czarni rozpoczęli badaniami wydolnościowymi na gdańskim AWFiS i takimi samymi badaniami zakończyli. Jak stwierdził trener Wojciech Wasiek – wszyscy zawodnicy poprawili swoje wyniki, co pokazuje, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy.

Pomiędzy treningami w hali, w siłowni i sztucznym boisku w Redzie, gryfici rozgrywali mecze kontrolne. Było ich, aż jedenaście a to wszystko po ty, by siedmiu nowych zawodników wkomponowało się w zespół. Piotr Kołc, Tomasz Kotwica, Dawid Pomorski, Bartosz Tatarczuk, Grzegorz Gicewicz, Grzegorz Smolarek i Bartłomiej Oleszczuk to nowe twarze w zespole.

Trzeba przyznać, że żółto-czarni mieli bardzo wymagających przeciwników, głównie z wyższych lig niż trzecia. Na tle wyżej notowanych rywali podopieczni Wojciecha Waśka prezentowali się dobrze, a momentami nawet bardzo dobrze. Zazwyczaj zawsze obejmowali prowadzenie, grając jak równy z równym i stwarzając dużo sytuacji podbramkowych.

Gryf przegrał z Jeziorakiem Iława 2:3 (bramki Krzemiński i Król), Flotą Świnoujście 1:3 (Krzemiński), Bałtykiem Gdynia 0: 2, Olimpią Elbląg 0:1, Olimpią Grudziądz 2:3 (Felisiak, Basiński), Arką ME 3:4 (2 Krzemiński, Gicewicz) i Chojniczanką Chojnice 1:2 (Krzemiński).

Pokonał natomiast GKS Kolbudy 6:1 (2 Kłos, Kotwica, Felisiak, Smolarek, Pliński), Lechię ME 2:0 (Krzemiński, Pomorski) i Gryf Tczew 3:1 (Krzemiński, Gicewicz, Kostuch).

Czas gier kontrolnych minął i żółto-czarni koncentrują się już na niedzielnym spotkaniu. W jesiennym mecz Gryfa z Orkanem na Wzgórzu Wolności zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1, bramki w 15 sierpnia strzelali Piotr Fera (dla Orkana) oraz Przemysław Kostuch i Paweł Sobczyński (dla Gryfa). Kibice, którzy w sporej grupie wybierają się do Rumi liczą na równie dobrą postawę zawodników, co w jesiennym spotkaniu. Siła Gryfa tkwi, bowiem w grze zespołowej i to ona może przynieść podopiecznym trenera Waśka 3 punkty. Mecz rozpocznie się w niedzielę 20 marca o godzinie 14.00


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24