16.03.2011 12:16 0

Najważniejsze są prawa człowieka

Ponad dwieście dwadzieścia prac wpłynęło na wojewódzki konkurs plastyczny, fotograficzny i filmowy „Prawa człowieka”. Jego trzecią edycję podsumowano w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie.

W konkursie uczestniczyła młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich, a jego celem było wzbogacenie wiedzy uczniów o prawach i wolnościach, przysługujących każdemu człowiekowi. Szczególnie widoczne w pracach były postawy szacunku dla drugiego człowieka oraz świadomość granic wolności jednostki w państwie i społeczeństwie. W kategorii prac plastycznych zwyciężyły Sylwia Grzybowska z Gimnazjum w Luzinie i Emilia Baran z PZPOW w Wejherowie. Pierwszą nagrodę za film animowany „Czerwone – Zielone” zdobyła Paulina Sychowska z Gimnazjum w Bolszewie. Swoim talentem reżyserskich zachwycił też Damian Kryger z Liceum Katolickiego w Gdyni. Stale rośnie poziom zdjęć tematycznych, wykonanych przez młodzież. W tej kategorii pomysłowością zachwyciła Marta Sucherska z PZPOW w Wejherowie. Drugie miejsce zajęła Karolina Rost z PZPOW w Wejherowie, a trzecie - Karolina Sychowska z ZSP nr 3 w Wejherowie.

  • Co roku prace są inne, dają do myślenia i pogłębiają wiedzę o prawach człowieka – mówiła Mariola Błaszczuk, wicedyrektor PZPOW. - W drugiej edycji wszystkie filmy były fabularne, a w tym roku mamy film fabularny, animowany i reportaż. Widać rozwój młodzieńczej pasji. Fundatorem nagród było Laboratorium Mag i Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24