14.03.2011 08:40 0

Gdańsk: Lechia pokonała Jagiellonię 2:1

Udany występ w Białymstoku zaliczyli Gdańszczanie. Zwycięstwo nad mocną Jagiellonią bardzo dobrze wróży na dalszą część sezonu. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik meczu był więc otwarty. Oba zespoły starły się jak najdłużej utrzymywać przy piłce.

W 54 minucie padł pierwszy gol, w dość nieoczekiwany sposób. Lukjanovsa trafił w słupek, a piłka odbiła się od Grzegorza Sandomierskiego i wpadła do bramki. Samobójczy gol Jagiellonii zmotywował podopiecznych Tomasza Kafarskiego i już 3 minuty później precyzyjnym uderzeniem popisał się Abdou Razacka Traore. Dwubramkowe prowadzenie utrzymało się do 60 minuty, kiedy to honorowego gola dla białostockiej drużyny strzelił Jarosław Lato.

Sobotnia porażka Jagiellonii była pierwszą w tym sezonie, poniesioną na własnym boisku. Białostoczanie utrzymają się na drugiej pozycji w tabeli, z dorobkiem 32 puntów. Lechia Gdańsk zajmują wysokie, czwarte miejsce. Do lidera ekstraklasy – Wisły Kraków – traci 6 puntów.

Składy zespołów:

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Rangel, Pejović - Kupisz, Kascelan (63’ Hermes), Grzyb, Burkhardt (37’ Frankowski), Lato - Sotirović (66’ Seratlić).

Lechia: Małkowski - Deleu, Bąk, Vućko, Airapetjan - Surma, Bajić (70’ Pietrowski), Nowak - Lukjanovs (90’ Andriuskevicius), Buval, Traore (82’ Poźniak).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24