27.06.2014 16:04 0

Niespodziewana porażka GOSRiT/Wikęd Luzino w finale Pucharu Polski

W środę 25 czerwca na Arena Potok w Pszczółkach odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W tym meczu spotkała się nasza IV ligowa drużyna GOSRiT/Wikęd Luzino oraz V ligowa Brda Przechlewo. Tak skład finału na pewno był niespodzianką , a awans do niego luzińskich piłkarzy , wielkim sukcesem.

Od początku mecz nie układał się pomyśli zawodników Wikędu, którzy będąc zdecydowanym faworytem meczu, zwłaszcza w 1 połowi razili niedokładnościa. Mimo nienajlepszej gry stworzyliśmy sobie kilka sytuacji do zdobycia gola, ale brakowało skuteczności.

Po przerwie dominował Wikęd, ale bramka Brdy była jak zaczarowana. W ostatnich minutach meczu po fatalnych błędach defensywy swoje szansę miał drużyna z Przechlewa, ale znakomicie zachował się w bramce Katzor i do rozstrzygnięcia tego finału musiała odbyć się dogrywkach. W niej dalej dominował Wikęd, ale nadal raził skutecznością. W 99 minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli zawodnicy Brdy. W 117 minucie zdołał wyrównać Politowski i wyłonienia zwycięzcy niezbędny był konkurs rzutów karnych, które 5:4 wygrali zawodnicy Brdy Przechlewo.

KTS-K GOSRIT/Wikęd Luzino: Katzor - Pliński, Semak (46 Benke), Dąbrowski (77 Białobrodzki), Mienik, Wicon, Wicki, Kenner (59 Król), Rutkowski, Opłatkowski, Politowski.

Ty meczem nasza drużyna zakończyła najlepszy sezon ligowy w historii luzińskiej piłki. Serdecznie gratulujemy drużynie oraz głównemu sponsorowi zespołu, Panu Rafałowi Kędziora z firmy WIKĘ