07.06.2014 12:30 0

Polacy wygrywają z Litwą 2:1

Wczoraj na stadionie PGE Arena w Gdańsku Reprezentacja Polski pokonała Litwę 2:1. Emocji podczas meczu nie brakowało, do pierwszej połowy z przewagą jednej bramki i rzut karny w końcówce spotkania zagwarantował wszystkim widzom niesamowite widowisko.

Od pierwszego gwizdka widać było, że biało-czerwoni przeważali nad Litwinami, jednak to goście jako pierwsi w 44 minucie pokonali polskiego bramkarza za sprawą dobitki Lukasa Spalvisa. Do wyrównania po szybkiej kontrze doprowadził Arkadiusz Milik w 59 minucie spotkania, a końcowy wynik ustalił Robert Lewandowski po strzale z rzutu karnego w 79 minucie spotkania.

Polska - Litwa 2:1 (0:1)

• 0:1 - Lukas Spalvis 44'
  • 1:1 - Arkadiusz Milik 59'
  • 2:1 - Robert Lewandowski (k.) 79'

Składy:

Polska: Artur Boruc (46' Wojciech Szczęsny) - Łukasz Piszczek (76' Michał Żyro), Maciej Wilusz, Kamil Glik, Grzegorz Wojtkowiak - Kamil Grosicki (71' Paweł Olkowski), Grzegorz Krychowiak (71' Krzysztof Mączyński), Mateusz Klich (71' Karol Linetty), Maciej Rybus (71' Waldemar Sobota) - Arkadiusz Milik Robert Lewandowski.

Litwa: Giedrius Arlauskis - Egidijus Vaitkunas (68' Mantas Kuklys), Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Vytautas Andriuskevicius - Fedor Cernych (85' Ramunas Radavicius), Arturas Zulpa, Gediminas Vicius, Saulius Mikoliunas (55' Vytautas Luksa), Karolis Chvedukas (89' Simonas Stankevicius) - Lukas Spalvis (82' Ricardas Beniusis). Żółta kartka: Spalvis, Chvedokas (Litwa). Sędzia: Minoru Tojo (Japonia).