02.04.2014 09:23 0 Rafał Karcz

Mistrzostwa Polski w kickboxingu w Lubawie - 5 medali dla WSS

W dniach 28-30 marca br. w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów młodszych i starszych. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe reprezentowało 4 zawodników, którzy wywalczyli 5 medali Mistrzostw Polski, w tym dwa złote. Bohaterką naszej Drużyny została Zuzanna Kalbarczyk, która w pięknym stylu sięgnęła najpierw po Mistrzostwo Polski pointfighting (sobota), natomiast w niedzielnej rywalizacji light contact również okazała się niepokonaną i sięgnęła po swój drugi tytuł mistrzowski. Zuzia walczyła w kat. kadetów młodszych do 42 kg.

Dwa srebrne medale dla Klubu wywalczyła Paulina Stenka, która rywalizowała do 65 kg kadetów starszych. Paulina pokazała, że jest perspektywiczną zawodniczką, a walkę 1/2 finałową w light contact wygrała po zaciętym boju. W finale light contact nie do przejścia w tym dniu okazała się zawodniczka Policynego Towarzystwa Sportowego z Łukowa, trenera Zenona Pawlikowskiego.

W dobrym stylu tytuł Wicemistrza Polski wywalczył także Oliwer Laskowski, który w półfinale rozprawił się z zawodnikiem z Zielonej Góry, by ulec w finale zawodnikowi z Piaseczna. Tym razem poza podium znalazła się będąca ostatnio w słabszej dyspozycji Kornelia Szymańska, która jednak zapowiedziała już ciężkie treningi i mobilizację do kolejnego treningu.

Zawody zorganizowane przez Polski Związek Kickboxingu oraz czołowy Klub kickboxingu w Polsce, Champion Lubawa trenera Rafała Mazurowskiego okazały się być świetną imprezą, z ładną oprawą. Nie można mieć żadnych zarzutów co do organizacji turnieju oraz pracy sędziów. Oby więcej takich turniejów w Polsce!

Zuzia Kalbarczyk, jako świeżo upieczona Mistrzyni Polski weźmie udział w Pucharze Polski, który odbędzie się w długi weekend majowy w Krynicy Zdrój. Klub szuka Sponsorów, aby pokryć daleki i drogi wyjazd na zawody. Wyprawa do Krynicy to koszt ok. 1500 zł. Klub prosi wszystkie osoby i firmy, które chcą wesprzeć Zuzię o kontakt z trenerem Rafałem Karczem, tel: 695 650 914.