04.10.2010 15:07 0

Powiat Wejherowski najlepszy w województwie Pomorskim

Powiat wejherowski wygrał generalna klasyfikację Finału II Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski 2010”, który został rozegrany w Słupsku. Kolejne miejsca na podium zajęły powiaty: bytowski i chojnicki. Finał „Dysku Pomorskiego” rozegrano już po raz drugi.

Rok temu najlepsi byli młodzi reprezentanci powiatu bytowskiego, przed wejherowskim i chojnickim. Celem tych zawodów jest przegląd dziecięcych i młodzieżowych kadr lekkoatletycznych, wyławianie talentów, proponowanie im treningów w klubach pod okiem wyspecjalizowanych trenerów. Pomysłodawcą i koordynatorem tej sportowej akcji jest Jarosław Ścigała, wiceprezes Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku.

W finale II edycji „Dysku Pomorskiego” wystartowało około 350 zawodników i zawodniczek w czterech kategoriach wiekowych od lat 10 do 18. Wysoki poziom był w sprincie męskim, ale rywalizacja, jak w zawodach pucharowych, wymagała biegania taktycznego w biegach średnich, co przy niesprzyjającej pogodzie spowodowało słabsze rezultaty. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudziły biegi sztafetowe biegane tylko na tych zawodach i ewentualnie treningach. Zawody pokazały, że województwo pomorskie ma duży potencjał uzdolnionej młodzieży do dalszego szkolenia w klubach . Tym razem powiat wejherowski zrewanżował się powiatowi bytowskiemu za zeszłoroczną edycję. W nagrodę te powiaty oraz powiat chojnicki wezmą udział w konsultacjach szkoleniowych w COS Cetniewo.

Zarząd POZLA stoi na stanowisku, iż jest to „sztandarowa" impreza i będzie kontynuowana także dlatego, by zmotywować do udziału w niej większą ilość reprezentacji powiatowych. Podsumowując słupskie zawody od strony sportowej warto zauważyć dominację powiatu wejherowskiego w wielu konkurencjach i kategoriach. To miało przełożenie na ostateczny wynik. W łącznej klasyfikacji powiat wejherowski zgromadził 756 punktów, bytowski miał 719 a chojnicki 676 pkt. Chciałbym złożyć podziękowania wszystkim zawodnikom, trenerom oraz osobom, które pomogły w organizacji imprezy i w przygotowaniu dzieci i młodzieży do udziału w Olimpiadzie. Panu Marszałkowi Mieczysławowi Strukowi jesteśmy bardzo wdzięczni za dofinansowanie II Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski 2010" – powiedział Andrzej Byczkowski – Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie i jednocześnie Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24