08.03.2014 22:02 0

Gryf Wejherowo: Bez punktów na inaugurację

Piłkarze Gryfa Wejherowo tym razem nie zdołali przywieść punktów z Wałbrzycha. Ulegli gospodarzom 0:2 mecz kończąc w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Michała Skwiercza.

To nie była udana inauguracja wiosennych zmagań Gryfa w II-lidze zachodniej. Na szczęście do zakończenia sezonu jeszcze daleko i straty z sobotniego meczu są do odrobienia.

Żółto-czarni mecz w Wałbrzychu rozpoczęli w składzie zbliżonym do tego jaki wybiegał na boisko w meczach kontrolnych. Wiadomo było, że nie mogą zagrać pauzujący za kartki Maciej Osłowski i Maciej Stefanowicz. W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy więc m.in. nowo pozyskanych piłkarzy Michała Twardowskiego, Jacka Kusiaka czy wracającego do Gryfa Łukasza Pietronia.

Wejherowianie odpowiednio zmotywowani dobrze rozpoczęli mecz kilka razy przedostając się w pobliże bramki przeciwnika. Nie udało im się jednak stworzyć sytuacji bramkowej i tak już było do końca pierwszej części meczu.

Na szczęście rywale także nie potrafili zagrozić bramce Wiesława Ferry. Gospodarze dobrze radzili sobie z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, ale mięli już problemy ze skonstruowaniem groźnej akcji zaczepnej. Tym samym innego wyniku niż 0:0 po pierwszej połowie nie mogło być.

W drugiej połowie żółto-czarni zaprzepaścili dwie dobre okazje podbramkowe. Piłkę z pod nóg Jacka Kusiaka wygarnął bramkarz Górnika, a strzał Michała Twardowskiego z 10 metrów był zbyt słaby, aby sprawić problemy golkiperowi rywali.

W 70 minucie rozpoczął się dramat Gryfa. Długą piłkę posłaną za plecy obrońców z Wejherowa dogonił Daniel Zinke i lobem pokonał wychodzącego z bramki Wiesława Ferrę. Chwilę później boisko musiał opuścić przedwcześnie Michał Skwiercz. Obrońca Gryfa przytrzymywany przez zawodnika rywali uderzył go łokciem w twarz i sędzia nie miał innego wyjścia jak pokazać Skwierczowi czerwoną kartkę.

Przewagę jednego zawodnika Górnik wykorzystał bezwzględnie. Podczas gdy Gryf chciał doprowadzić do wyrównania gospodarze przeprowadzali groźne kontrataki, z których jeden zakończył się powodzeniem.

W 82 minucie gości dobił Michał Bartkowiak i wejherowianie ostatecznie przegrali 0:2.

Górnik Wałbrzych – Gryf Wejherowo 2:0 (0:0)

bramki: Zinke 70’ i Bartkowiak 82’

Gryf: Ferra – Brzuzy (65’ Miler), Kostuch, Kochanek, Skwiercz – Kołc, Dąbrowski, Pietroń, Kusiak, Siemaszko – Twardowski (72’ Rzepa)