01.03.2011 15:05 0

Gdynia: Marek Łucyk nowym dyrektorem GOSiR-u

Od dzisiaj (1 marca) Marek Łucyk jest nowym dyrektorem Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jako pierwsi, oczywiście z wyjątkiem członków komisji rekrutacyjnej, o jego planach dowiedzą się pracownicy GOSiR-u, do których nowy dyrektor udał się zaraz po odebraniu nominacji.

Marek Łucyk jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, kierunku politologii (specjalność samorządowo-ustrojowa). Dodatkowo ukończył studia podyplomowe „Systemy Audytorskie i Praktyka Audytu Wewnętrznego” oraz zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa. Swoją karierę rozpoczął od pracy w Urzędzie Marszałkowskim w Departamencie Programów Regionalnych, w którym był odpowiedzialny za fundusze Unii Europejskiej. W latach 2007-2009 pracował w firmie prywatnej na stanowisku dyrektora oddziału. Od 1999 r. jest właścicielem agencji reklamowej. Marek Łucyk od 1998 r. pełni funkcję radnego Miasta Gdyni. Jest członkiem komisji sportu, w której ma do czynienia z planowaniem zadań oraz wydatków dotyczących GOSIR-u. Pełni również funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej. Kandydat związany jest ze sportem, głównie z zespołem Vistal Łączpol Gdynia.

Do konkursu przystąpiło osiem osób, nie tylko z Trójmiasta, ale i ze Świnoujścia. Jedna została wykluczona ze względów formalnych. Jeden z kandydatów nie zgłosił się na rozmowę kwalifikacyjną.

Nabór przeprowadzono na podstawie analizy wykształcenia i dotychczasowego przebiegu pracy zawodowej kandydatów, w oparciu o rozmowę kwalifikacyjną. Kandydaci prezentowali swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe oraz przedstawili przygotowaną koncepcję programową, organizacyjną i ekonomiczną GOSiR.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej Marek Łucyk przedstawił nowatorską wizję prowadzenia jednostki budżetowej. Zakłada w niej szerokie wykorzystywanie funduszy unijnych oraz ministerialnych przy realizacji projektów. Marek Łucyk wykazał się również komunikatywnością oraz umiejętnością prowadzenia negocjacji i mediacji.

Marek Łucyk złożył wczoraj (28 lutego) mandat radnego. Formalnie uchwała stwierdzająca wygaśnięcie mandatu zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Miasta Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24