01.03.2011 13:52 0

Wejherowo: Coraz bliżej ligi

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rundy wiosennej III ligi Bałtyckiej, która rozpocznie się w weekend 19/20 marca. Wejherowski Gryf intensywnie się przygotowuje, w minioną sobotę rozegrał kolejny sparing, który przegrał 2:1 z drugoligową Chojniczanką Chojnice w Bytowie.

Przed żółto – czarnymi jeszcze dwa mecze kontrolne z drużynami z niższych lig – Gryfem 209 Tczew i Pomorzem Potęgowo, tak więc sobotni pojedynek z mocniejsza Chojniczanką był decydującym przed rozgrywkami. W pierwszej połowie gryfici grali znakomicie stwarzając sobie sytuacje oraz oddając wiele strzałów na bramkę. Chojniccy zawodnicy również byli groźni w swoich atakach, jednak to wejherowianie strzelili pierwszą bramkę w 32 minucie spotkania. Łukasz Krzemiński otrzymał „prezent” od jednego z obrońców Chojniczanki w postaci podania od niego piłki z rzutu wolnego, napastnik Gryfa szybko znalazła się w polu karnym i w sytuacji sam na sam pokonał strzałem po długim rogu bramkarza z Chojnic. Była to jego szósta bramka w meczach kontrolnych, które tej zimy rozegrali gryfici. Do przerwy utrzymywał się właśnie taki wynik, niestety w drugiej połowie zespół Wojciecha Waśka nie wyglądał już tak kolorowo, a doświadczona Chojniczanka szybko to wykorzystała strzelając żółto – czarnym dwie bramki. W 53 minucie Artur Andruszczak płaskim strzałem z 20 metrów pokonał Macieja Szlagę, który zasłonięty był przez innych zawodników. Drugi gol padł dwie minuty później, kiedy to błąd wejherowskiego obrońcy Przemysława Kostucha wykorzystał Tomasz Parzy, który strzałem pod poprzeczkę trafił drugą bramkę w tym spotkaniu dla żółto – pomarańczowych. Do końca spotkania lekką przewagę mieli zawodnicy Chojniczanki, choć podopieczni trenera Waśka nie poprzestawali w konturowaniu swoich ataków.