26.01.2014 09:08 0

Gryf pokonuje rezerwy Arki 5:0

Żółto-czarni w sobotę wygrali drugi sparing z rzędu. Po pokonaniu we wtorek Lechii Gdańsk tym razem podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego okazali się lepsi od rezerw Arki Gdynia. Wynik 5:0 w pełni oddaje przebieg gry kontrolnej.

Wprawdzie bramek mogło paść jeszcze więcej, ale i tak pewne zwycięstwo i to bez straty gola może cieszyć trenera Nicińskiego.

• *Na pewno widoczna była przewaga Gryfa, który ma w swoim składzie wielu doświadczonych piłkarzy. Stworzyliśmy sobie bardzo mało sytuacji, natomiast dobrze je wykorzystaliśmy – mówił po meczu trener Arki II Grzegorz Witt.

Wejherowianie pierwszą połowę rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już na początku spotkania na listę strzelców wpisał się Rafał Siemaszko, który płaskim strzałem pokonał Kamole. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie ustalając jednocześnie wynik do przerwy na 2:0 dla gości.

Gospodarze praktycznie nie byli wstanie zagrozić bramce Wiesława Ferry. Golkiper Gryfa tylko raz został zmuszony do interwencji. Wejherowianie w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku długo utrzymując się przy piłce, co na pewno powinno cieszyć sztab szkoleniowy Gryfa.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Trener Niciński wymienił praktycznie cały skład, a zawodnicy odpłacili się zdobyciem trzech goli. Najpierw po akcji Macieja Stefanowicz i Łukasza Krzemińskiego na 3:0 podwyższył Michał Twardowski. Kilka minut później było już 4:0, a bramkę silnym strzałem pod poprzeczkę zdobył Przemysław Kostuch. Gospodarzy dobił Marcin Dettlaff, który podobnie jak Siemaszko był w przeszłości zawodnikiem żółto-niebieskich.

Wejherowianie w przyszłym tygodniu nie będą zwalniać tempa. Już w środę zmierzą się z Wisłą Płock,a w sobotę z Arką Gdynia.

Arka II Gdynia – Gryf Wejherowo 0:5 (0:2)

Bramki: Siemaszko – 2 gole, Twardowski, Kostuch i Dettlaff

Skład Gryfa: Ferra – Brzuzy (46’Kowalski), Kostuch, Skwiercz (46’Kochanek), Osłowski (46’Miszka) – Kołc (46’Felisiak), Dąbrowski (46’Dettlaff), Kusiak (46’Pietroń), Rzepa (46’Stefanowicz), Siemaszko (46’Krzemiński) – Zawodnik testowany (46’Twardowski, - 70’zawodnik testowany)