14.10.2013 19:00 0

Zawodniczki Checzy w czołówce rozgrywek I Ligi

checzgdynia.futbolowo.pl

Dzięki bramce Aleksandry Joskowskiej w doliczonym czasie gry piłkarki Checzy Gdynia zdobyły komplet punktów w Tomaszowie Mazowieckim i umocniły się w czołówce rozgrywek I Ligi.

Zawodniczki Checzy Gdynia do Tomaszowa Mazowieckiego udały się z nadzieją zdobycia kolejnych ligowych punktów. Wiedziały, że zadanie jest bardzo trudne, gdyż gospodynie jeszcze w tym sezonie nie straciły punktów na własnym boisku, pokonując między innymi Stilon Gorzów Wlkp. oraz Pragę Warszawa.

Początek spotkanie to lekka przewaga drużyny Checzy. Niestety przewaga nie oznaczała klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Po 20 minutach gry do ataku ruszyły gospodynie, jednak nie były w stanie stworzyć sytuacji bramkowych. Dargfil stwarzał zagrożenie tylko i wyłącznie po stałych fragmentach gry. Dogodną sytuację w pierwszej połowie do zdobycia bramki miała Maria Lińska, jednak piłka po jej strzale przeleciała minimalnie obok spojenia bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od gry w środku pola. W 50 minucie w sytuacji sam na sam znalazła się napastniczka Checzy Maria Lińska, jednak w kluczowym momencie akcji zabrakło dokładności i piłka przeleciała obok słupka. Kilka minut później piękną paradą popisała się bramkarka gospodyń broniąc strzał Karoliny Pancek. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego nie był w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Marzenę Lubecką, dzięki dobrej grze defensywy Checzy oraz samej bramkarki.

Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, faulowana na około 35 metrze została wprowadzona przez trenera Karola Złonkiewicza Dagmara Murawiecka. Podczas tej przerwy w 92 minucie dokonana została zmiana. Boisko opuściła Maria Lińska, a w jej miejsce pojawiła się Aleksandra Joskowska. Jak się okazało popularna "Aleksis" okazała się Jokerem trenera Checzy i już po 30 sekundach bycia na boisku głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobyła dającą zwycięstwo bramkę.

Po raz kolejnym w tym sezonie piłkarki Checzy zdobywają kolejne ligowe punkty, dzięki bramkom w ostatnich minutach meczu. To pokazuje, że drużyna ma charakter. Z przebiegu całego spotkanie można powiedzieć, że zwycięstwo żółto-czarnych jest zasłużone. To spotkanie pokazało również jak ważną rolę odgrywają zawodniczki rezerwowe.

Kolejne ligowe 3 punkty umocniły piłkarki Checzy Gdynia w czołówce rozgrywek I Ligi. W następnej kolejce już na własnym boisku żółto-czarne podejmą Pragę Warszawa. Mecz ten odbędzie się w sobotę o godz. 13:00 na boisku przy ul. Zamenhofa 17. Zaś 4 dni później również na własnym boisku podopieczne Karola Złonkiewicza zmierzą się z Olimpią Szczecin w 1/16 finału Pucharu Polski. Początek tego spotkanie w środę 23 września o godz. 14:00.

Dargfil Tomaszów Mazowiecki - Checz Gdynia 0:1 (0:0): Joskowska (90+3.)

Tomaszów: Swędrowska - Marciniak, Wójciak, Poborczyk, Osuch, Socha, Gajak, Maciaszczyk, Ziółkowska, Buk, Martyka.

Trener: Magdalena Kafka

Checz: Lubecka - Żagiel, Czerwiak, Bańkowska, Bruska - Sass, Mnich, Sikora (87. Murawiecka, 90+3 Ciesielska), Zańko - Lińska (90+2. Joskowska), Pancek.