07.10.2013 09:14 0

Derby Trójmiasta dla Checzy

To był szczęśliwy dzień dla gdynianek. Po dwóch bramkach Karoliny Pancek i bardzo dobrym meczu Checz pokonała swojego lokalnego rywala, Sztorm AWFiS Gdańsk 2:0. Warto dodać, że sobotnie derby Trójmiasta były pierwszym, historycznym meczem na tym szczeblu rozgrywek.

Po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni piłkarki Checzy Gdynia udowodniły, że Trójmiasto do nich należy. Po efektownym zwycięstwie w meczu pucharowym 5:1, po którym rywalki się tłumaczyły rezerwowym składem, tym razem podopieczne Karola Złonkiewicza pokonały już podstawowy skład drużyny Sztormu Gdańsk.

Derbowe spotkanie rozpoczęło się od ataków gdańszczanek. Jednak w 10 minucie to gdynianki zdobyły gola za sprawą Ilony Bańkowskiej, która pokonała bramkarkę strzałem zza "16". Prowadząca to spotkanie arbiter nie uznała jednak bramki, gdyż piłka wpadła do sieci uderzeniem bezpośrednim z rzutu wolnego pośredniego. W 30 minucie sytuację sam na sam zmarnowała napastniczka Sztormu Monika Pielowska. Odpowiedź Checzy była błyskawiczna i skuteczna. Dwie minuty później bramkę na 1:0 w historycznych derbach zdobyła Karolina Pancek.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Checzy. W 50 minucie po prostopadłym podaniu od Gabrieli Sass, w sytuacji sam na sam znalazła się Karolina Pancek i po raz drugi w tym meczu zdołała pokonać bramkarkę Sztormu. Po tym golu nasz zespół bardzo dobrze się bronił. Mimo błędów w obronie, po których 3-krotnie w sytuacji sam na sam znalazła się Monika Pielowska, bardzo dobrze spisują się Marzenę Lubecka nie dała się pokonać.

Pewne zwycięstwo 2:0 zakończyło erę pewnego królowania piłkarek Sztormu na Pomorzu. Cieszy bardzo dobra gra drużyny Checzy oraz fakt, że podniosły się one po wysokiej porażce w Gorzowie Wielkopolskim.

Nie można oczywiście zapomnieć o grupie kibiców gdyńskiej Checzy, którzy przez cały mecz wspierali zawodniczki Checzy głośmy dopingiem. Był to bardzo miły akcent, który dodał pozytywnej atmosfery trójmiejskim debrom.

Dzięki zwyciestwu podopieczne Karola Złonkiewicza awansowały na drugą pozycję w ligowej tabeli. Już za tydzień piłkarki Checzy udadzą się do Tomaszowa Mazowieckiego.