05.10.2013 22:29 0

Porażka Gryfa Orlex z Ostrovią

W fatalnych nastrojach wracają z Ostrowa Wielkopolskiego piłkarze Gryfa Orlex. Żółto-czarni ulegli bowiem miejscowej Ostrovi 0:1. Po tym meczu wejherowianie spadli na 14 miejsce w ligowej tabeli.

Mecz w Ostrowie Wielkopolskim miał być okazją na przełamanie dla żółto-czarnych po dwóch porażkach z rzędu. Niestety sobotniego spotkania podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego nie będą wspominali dobrze i to nie tylko ze względu na nie najlepszy stan murawy na obiekcie w Ostrowie Wielkopolskim.

W pierwszej połowie mecz na pewno nie był porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska , a obie drużyny rzadko zaglądały pod pole karne przeciwnika. Okazji do objęcia prowadzenia było więc niewiele.

Na spory plus w pierwszej połowie trzeba zaliczyć występ Błażeja Miszki, który obok Pawła Brzuzego był drugim młodzieżowcem w składzie Gryfa Orlex. Młody zawodnik pewnie wywiązywał się ze swoich zadań w defensywie, a raz wykazał się bardzo dobrą interwencją, która zapobiegła utracie bramki.

Po zmianie stron to gospodarze szybko zaatakowali i w 55 minucie objęli prowadzenie. Od tego momentu piłkarze Gryfa Orlex starali się odrobić straty, ale brakowało klarownych sytuacji. Najlepszą okazję do wyrównania miała Mateusz Łuczak. Strzał pomocnika Gryfa Orlex z 10 metrów powędrował jednak nad poprzeczką bramki Ostrovi.

Ostatecznie żółto-czarni polegli w trzecim kolejnym spotkaniu. Okazja do rehabilitacji za tydzień na Wzgórzu Wolności, gdy podopieczni trenera Nicińskiego podejmą Ruch Zdzieszowice.

Ostrovia 1909 - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)

Bramka: Marek Szymanowski (55')

Ostrovia: Bartosz Pawłowski - Kamil Krawczyk, Dariusz Reyer (76' Damian Błaszczyk), Damian Czech, Łukasz Wiącek, Damian Izydorski (46' Marek Szymanowski), Maciej Kowalski-Haberek, Krzysztof Molka, Michał Wrzesiński, Krzysztof Gościniak, Damian Michalski (72' Tomasz Kempiński)

Gryf Orlex: Maciej Szlaga - Michał Skwiercz, Przemysław Kostuch, Błażej Miszka (60' Patryk Szlas), Marcin Warcholak - Grzegorz Gicewicz (60' Łukasz Krzemiński) , Tomasz Bejuk, Mateusz Łuczak, Piotr Kołc, Paweł Brzuzy - Rafał Siemaszko