16.02.2011 08:52 0

Sopot: Wielkie nazwiska na liście zaproszonych. Clinton i Blair w Sopocie?

fot. wikipedia.pl

Pod koniec września w Sopocie po raz pierwszy odbędą się spotkania z cyklu Europejskiego Forum Nowych Idei. Wśród zaproszonych gości jest były prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill Clinton i były premier Wielkiej Brytanii, Tony Blair.

PKPP Lewiatan jako organizator sopockiej konferencji ma nadzieje, stworzenia w mieście centrum międzynarodowych spotkań gospodarczych. Swoją obecność potwierdzili już historyk, Norman Davies, zdobywca Narody Nobla z dziedziny ekonomii, Oliver E. Williamson oraz ekonomista, Michael Porter. Poza tym w dyskusji udział weźmie prezydent Polski, Bronisław Komorowski oraz przedstawiciele UE, Jerzy Buzek i Herman Van Rompuy.

Spotkania rozpoczną się 28 września i potrwają trzy dni. W tym czasie prowadzone będą rozmowy dotyczące kryzysu gospodarczego na świecie, rozwoju państw Ameryki Południowej i Azji, ochrony środowiska oraz równości płciowej. Konferencje odbywać się będą w kilku miejscach na terenie Sopotu, m.in. w Centrum Haffnera, w hotelu Sheraton, w hotelu Grand i prawdopodobnie również w Ergo Arenie. Niektóre posiedzenia będą dostępne dla mieszkańców Trójmiasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24