16.02.2011 08:34 0

Dzień otwartej uczelni w Akademii Marynarki Wojennej

Symulator mostka nawigacyjnego/ fot. Krzysztof Miłosz

W piątek, 18 lutego, w Akademii Marynarki Wojennej będzie można stanąć za sterami okrętu w jednym z najnowocześniejszych i najbardziej rozbudowanych w Polsce symulatorów.

Będzie to symulator nawigacyjny, w którym prowadzi się nawigację i manewruje okrętem. Tego dnia w AMW będzie można zobaczyć miedzy innymi trenażer artyleryjski, symulator siłowni okrętowych, planetarium, symulator systemu alarmowania i wzywania pomocy na morzu, a także postrzelać na elektronicznej strzelnicy. Wszystko odbywa się w ramach „Dnia Otwartej Uczelni”. Przyjść może każdy kto interesuje się studiami lub chce zobaczyć Akademię Marynarki Wojennej od kuchni.

  • „DZIEŃ OTWARTEJ UCZELNI”

  • Piątek, 18 lutego, w godzinach 09:00 – 14:00

  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

  • ul. Śmidowicza 67 Gdynia 81-103

Wszystkim, którzy odwiedzą AMW udostępnione zostaną specjalistyczne gabinety dydaktyczne, w tym przede wszystkim nowoczesne symulatory. Będzie okazja popływać okrętem w symulatorze nawigacyjnym. Tam swoją ofertę zaprezentuje Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Każdy będzie mógł również sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na tzw. trenażerze strzeleckim. Na symulatorze artyleryjskim zobaczyć będzie można na czym polegają okrętowe strzelania artyleryjskie. Rozmowy pod gwiazdami przeprowadzane będą w uczelnianym planetarium. W jednym z najnowszych w Polsce symulatorów ogólnoświatowego systemu bezpieczeństwa i alarmowania GMDSS każdy dowie się jak wezwać pomoc na morzu lub prowadzić łączność w czasie akcji ratowniczej. Osoby z zainteresowaniami mechanicznymi będą mogły zobaczyć jak funkcjonuje „serce” okrętu w symulatorze siłowni okrętowych. Tam też można sprawdzić swoje umiejętności w przypadku różnych awarii siłowni okrętowych oraz zapoznać się z ofertą Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego. Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich i Wydział Nauk Humanistycznych swoje oferty dydaktyczne przedstawią w Sali Kolumnowej. Prezydium Samorządu Studentów przedstawi formy działalności studenckiej, a także zapozna wszystkich chętnych ze sprawami socjalno – bytowymi uczelni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24