20.08.2013 12:00 0 KALA

3x3 EuroTour Gdynia 2013 zakończone

W dniach 17 – 18 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni w atmosferze pięknej, słonecznej pogody zagościł FIBA Europe 3x3 EuroTour.

Wszystkie spotkania turnieju zostały rozegrane na specjalnych syntetycznych boiskach, każde boisko wyposażone było w profesjonalne kosze o najazdowych konstrukcjach, zegary do elektronicznego pomiaru czasu gry i czasu 14 sekund oraz dmuchane bezpieczne bandy reklamowe. Turniej 3x3 EuroTour Gdynia 2013 jest wspierany przez Miasto Gdynia. Nie zabrakło również wielu dodatkowych atrakcji i konkursów dla uczestników i publiczności. Sporo animacji i ciekawych zajęć dla najmłodszych, jak również dla seniorów.

Drużyna DUŻA KROMKA SŁONIOWATEGO KRISA została mistrzem Polski w koszykówce 3x3. Łodzianie w finale turnieju,pokonali 16-4 DA BURNIN BANANA z Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła ekipa RYDEL HOUSE z Gdańska.

Nagrodą dla zwycięzców jest: tytuł Mistrza Polski w koszykówce 3X3 na rok 2013, prawo do reprezentowania Polski w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do finałów World Tour w Pradze oraz prawo do reprezentowania Polski w turnieju finałowym 3X3 Euro Tour w Budapeszcie.