03.08.2013 23:30 0

Marcus da Silva bohaterem dzisiejszego meczu

Arka Gdynia wygrała na własnym boisku z GKS Tychy 3:0. Wszystkie gole dla żółto-niebieskich padły w drugiej połowie meczu, a ostatnia bramka padła po rzucie karnym. Piłkarze z Gdyni są obecnie wiceliderem tabeli.

• Spełniły się oczekiwania kibiców, zawodników i trenerów Arki – udało się wygrać pierwszy mecz w Gdyni w nowym sezonie. Zadanie okazało się bardzo trudne, bo GKS długo demonstrował twardą i nieustępliwą grę w defensywie, którą udało się przełamać Arkadiuszowi Aleksandrowi zaraz po wznowieniu gry po przerwie. Kolejne trafienia dołożyli Rzuchowski i da Silva i wygrana stała się faktem - czytamy na stronie Arki.

2. kolejka I ligi:

Arka Gdynia - GKS Tychy 3:0 (0:0) Bramki: Aleksander 49', Rzuchowski 66, da Silva 90+4'

Arka: Szromnik - Kubowicz, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - da Silva, Szwoch, Pruchnik, Radzewicz (73' Glauber) - Jamróz (64' Rzuchowski), Aleksander (80' Szubert)

GKS Tychy: Misztal - Krajanowski, Balul, Kopczyk, Małkowski (57' Dzięgielewski), Chomiuk, Gąsior, Zunic, Szczęsny (83' Czupryna), Imiela (46' Mąka), Smółka.

Żółte kartki: Radzewicz, Tomasik, Kubowicz - Szczęsny, Chomiuk, Małkowski, Smółka, Zunić

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)