26.07.2013 18:30 0

Już jutro Gryf Orlex zainauguruje sezon

Wtorkowe zwycięstwo Gryfa Orlex w Pucharze Polski i czwartkowe losowanie par tych rozgrywek nieco przysłoniło sobotnią inaugurację II-ligowych rozgrywek. Czas jednak skupić się na rozgrywkach II-ligowych, gdzie już od pierwszej kolejki trzeba zacząć zdobywać punkty. Początek spotkania w Polkowicach w sobotę o godzinie 19.00.

Gryf Orlex inauguruje drugi już sezon w lidze centralnej spotkaniem w Polkowicach. Przypomnijmy, że to właśnie ten rywal był przeciwnikiem żółto-czarnych w ostatnim meczu poprzedniego sezonu. Wejherowianie zremisowali z KS Polkowice na Wzgórzu Wolności 0:0. Na wyjeździe oba zespoły również podzieliły się punktami. Tym razem w dwudniowym pojedynku było 1:1, a zawodnikom w grze przeszkodziła bardzo gęsta mgła.

Już przed pierwszym spotkaniem trener Grzegorz Niciński nie ma komfortowej sytuacji. Kontuzjowany jest Rafał Siemaszko, który ma problemy z mięśniem dwugłowym uda. Podstawowy zawodnik Gryfa Orlex nie znalazł się w kadrze na mecz, podobnie jak dwaj młodzieżowcy, którzy również narzekają na urazy. Mowa o Patryku Szlasie i Błażeju Miszce. Oczywiście nie zagra również Piotr Kołc, który nadal przechodzi rehabilitację po zabiegu. Na domiar złego na uraz narzeka także Adrian Kochanek i on również nie znalazł się w autokarze, który rano wyruszył do Polkowic.

Rywale Gryfa Orlex w środę rozgrywali swój mecz w Pucharze Polski. Nie poszło im jednak tak dobrze jak żółto-czarnym. Przegrali bowiem z I-ligową Flotą Świnoujście 0:3, tracąc pierwszą bramkę już w 5 minucie meczu, a dodatkowo od 41 minuty grając w dziesiątkę.