20.07.2013 17:05 0

Remis Gryfa Orlex z Bałtykiem Gdynia

W ostatnim meczu kontrolnym przed pucharowym starciem z Dolcanem Ząbki i inauguracją II ligi w Polkowicach podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego zremisowali 1:1 z Bałtykiem Gdynia. Bramkę dla wejherowian zdobył Mateusz Łuczak a szkoleniowiec żółto-czarnych wystawił praktycznie dwie jedenastki. Tylko Adrian Kochanek rozegrał pełne 90 minut. Więcej niż 45 minut zaliczyli także Tomasz Bejuk i Patryk Szlas.

ZOBACZ ZDJĘCIA

III-ligowy Bałtyk postawił wejherowianom trudne warunki od początku meczu będąc równorzędnym rywalem dla żółto-czarnych. Obie ekipy nie stwarzały sobie jednak wielu okazji podbramkowych. Najbliżej zdobycia gola w barwach wejherowian był Adrian Kochanek, którego bardzo dobre uderzenie z trudem wybronił golkiper Bałtyku. Do bramki gości starał się także trafić Mateusz Dąbrowski, ale po raz kolejny bramkarz gdynian nie dał się zaskoczyć. Nieoczekiwanie to Bałtyk w 43 minucie objął prowadzenie. Wejherowianie mieli rzut rożny po którym rywale przeprowadzili kontrę. Jeden z zawodników Bałtyku przedarł się prawą stroną boiska dośrodkował wzdłuż bramki a tam Babatunde Alimi nie dał szans Wiesławowi Ferze.

W przerwie trener Grzegorz Niciński postanowił wymienić praktycznie całą jedenastkę. Na placu pozostał jedynie Adrian Kochanek i Tomasz Bejuk. Gra żółto-czarnych z minuty na minutę zaczęła wyglądać coraz lepiej. Po dośrodkowaniu Łukasz Krzemińskiego bliski zdobycia gola był Grzegorz Gicewicz. Chwilę później z lewej strony dośrodkowywał Marcin Warcholak, ale strzał Bejuka znów wybronił golkiper gości. Napastnik wejherowian miał w tym meczu jeszcze przynajmniej trzy doskonałe okazje podbramkowe, ale tym razem Bejuka zawiodła skuteczność.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili dzięki Mateuszowi Łuczakowi. Pomocnik Gryfa Orlex kilka razy próbował strzelać z dystansu aż w końcu w 80 minucie dopiął swego. Jego uderzenie z ponad 20 metrów po nodze jednego z obrońców znalazło drogę do bramki Bałtyku.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i w ostatnim sprawdzianie przed meczem pucharowym i inauguracją II-ligowych rozgrywek.