11.07.2013 08:40 0

Gryf Orlex wygrywa w meczu kontrolnym 7:0

Dobry prognostyk przed meczem Pucharu Polski z Bytovią Bytów. Gryf Orlex Wejherowo w środowym meczu kontrolnym pokonał KS Chwaszczyno 7:0. Bramki dla żółto-czarnych zdobywali: Grzegorz Gicewicz w pierwszej połowie oraz w drugiej odsłonie po dwie Rafał Siemaszko i Tomasz Bejuk, a po jednej Paweł Brzuzy i Marcin Warcholak.

W trzecim meczu kontrolny szkoleniowiec wejherowian znów postanowił pozwolić niemal wszystkim zawodnikom zagrać po 45 minut. Wpływ na to miało także to, że już w sobotę Gryf Orlex czeka mecz Pucharu Polski z Bytovią Bytów.

Natomiast KS Chwaszczyno, na co dzień występujące w IV lidze Pomorskiej nie było dla Gryfa Orlex wymagającym przeciwnikiem. Tylko do przerwy rywale trzymali się mocno i pozwolili sobie strzelić jedną bramkę. Dobre prostopadłe podanie Mateusza Łuczaka na bramkę zamienił Grzegorz Gicewicz. Wejherowianie mieli jeszcze kilka okazji, ale tym razem zawodziła skuteczność.

Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. W ciągu pięciu minut żółto-czarni strzelili trzy gole. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Rafał Siemaszko i pokonał bramkarza rywali. Chwilę później golkiper z Chwaszczyna źle wybił piłkę a Paweł Brzuzy dokładnym lobem umieścił piłkę w bramce. To nie był jeszcze koniec. Nie minęła kolejna minuta a rajd przeprowadził Tomasz Bejuk. Napastnik Gryfa Orlex został sfaulowany w polu karnym, a sędzia nie miał innego wyjścia jak wskazać na jedenasty metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Marcin Warcholak.

Kolejne bramki padły już w końcówce meczu. Na 5:0 podwyższył Bejuk, który obsłużony przez Siemaszko nie miał innego wyjścia jak umieścić piłkę w bramce. Chwilę później sam Siemaszko zdobył swoją drugą bramkę w meczu lobując bramkarza KS Chwaszczyno. Dzieła dokończył Bejuk umieszczając piłkę w bramce rywali równo z końcowym gwizdkiem sędziego.

Gryf Orlex Wejherowo – KS Chwaszczyno 7:0 (1:0)

Bramki: Gicewicz, Warcholak-k., Brzuzy, Siemaszko-2 gole, Bejuk-2 gole

Gryf Orlex: Tułowiecki – Krzemiński (46’Kowalski), Kochanek, Kostuch (46’Skwiercz), Dettlaff – Szymański (46’Dąbrowski), Osłowski (60’Bank), Więcek (46’Brzuzy), Gicewicz (46’Warcholak), Łuczak (46’Siemaszko) – Szlas (46’Bejuk)